Paweł Jurek mianowany rzecznikiem Ministerstwa Finansów

dodano: 
25.10.2018
komentarzy: 
0

24 października 2018 roku Ministerstwo Finansów podało, że rzecznikiem prasowym został Paweł Jurek. Zastąpił on Łukasza Świerżewskiego, który od 4 października pełni funkcję członka zarządu Polskiej Agencji Prasowej.

Jurek pracuje w resorcie od lutego 2015 roku. Jako naczelnik prasowy w biurze komunikacji i promocji zajmował się kontaktem z mediami, organizowaniem konferencji prasowych nadzorowaniem prac zespołu. Zastępował także rzecznika w razie jego nieobecności. Jurek, jak przyznał w rozmowie z PRoto.pl, obecnie łączy wcześniejsze obowiązki naczelnika i rzecznika.

Przed przejściem do Ministerstwa Finansów kierował wydziałami prasowymi w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju (od marca 2014 do stycznia 2015) oraz Ministerstwie Edukacji Narodowej (od maja 2013 do marca 2014). Ma doświadczenie dziennikarskie i konferansjerskie – pracował w Radiu Plus Śląsk, Dzienniku Zachodnim i „Gościu Niedzielnym”; miał ponadto jednoosobową firmę artystyczno-edukacyjną, w ramach której m.in. prowadził wydarzenia sportowe jako konferansjer. (mp)

Źródło:

Zdjęcie główne: youtube.com/user/tvrzeczpospolita
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin