2 kwietnia Google wyłączy konta osobiste Google+

dodano: 
08.02.2019
komentarzy: 
0

Na początku października 2018 roku informowaliśmy na PRoto.pl, że Google w ciągu dziesięciu miesięcy zamknie swój portal społecznościowy Google+. Trzy miesiące później, pod koniec stycznia, platforma ogłosiła, że wszystkie konta użytkowników indywidualnych zostaną dezaktywowane 2 kwietnia 2019 roku. 4 lutego wyłączono już możliwość tworzenia w Google+ profili, stron, społeczności i wydarzeń.

W komunikacie platformy czytamy, że 2 kwietnia Google zacznie usuwać zawartość kont użytkowników indywidualnych Google+, w tym zdjęcia i filmy, które się tam znajdują. Wszystkie materiały można pobrać z serwisu do końca marca.

Usuwanie zawartości kont może potrwać kilka miesięcy, przez co dane u niektórych użytkowników będą dostępne jeszcze po wyznaczonym terminie. Osoby, które posiadają konta osobiste na platformie, mogą mieć dostęp do niektórych obszarów kont Google+ w historii aktywności. Dla użytkowników G Suite cześć materiałów może być widoczna do momentu usunięcia wszystkich profili użytkowników z Google+.

Platforma poinformowała również, że na początku marca umożliwi moderatorom oraz właścicielom Społeczności Google+ pobranie dodatkowych danych takich jak informacje o autorach poszczególnych wpisów w społeczności publicznej, treści tych wpisów oraz dodane do nich zdjęcia.  

Google ostrzega, że w nadchodzących tygodniach wyłączy przycisk logowania przez Google+. We wszystkich witrynach oraz aplikacjach, gdzie ta opcja była dostępna, użytkownicy będą mogli zalogować się za pomocą konta Google.

Funkcja dodawania komentarzy na stronach (własnych lub innych) za pomocą Google+ zostanie wyłączona przed 7 marca. Na Bloggerze nie jest już aktywna od 4 lutego.

Powodem zamknięcia serwisu, jak tłumaczy Google, ma być spadek zainteresowania nim wśród użytkowników oraz trudności związane z jego ciągłym udoskonalaniem. (pm)

Źródło:

support.google.com, 2 kwietnia 2019 r. wyłączymy konta Google+ użytkowników indywidualnych (konta osobiste), 30.01.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin