Politycy lubią siebie przed kamerą. Kolegów już nie

dodano: 
12.02.2013
komentarzy: 
0

Politycy to prawdziwe „zwierzęta medialne”. Według raportu Procontent Communication, 90 proc. z nich lubi być w centrum uwagi dziennikarzy i komentować bieżące wydarzenia. I, co ważniejsze, prawie 66 proc. chciałoby częściej stawać przed kamerami. Jednocześnie prawie 70 proc. jest bardzo krytyczna wobec swoich kolegów po fachu.

Iwona Kubicz, ekspert ds. kształtowania wizerunku w Procontent Communication, podkreśla, że politycy nie cieszą się zaufaniem społecznym, a ich język – często agresywny – nie wpływa na poprawę tego stanu rzeczy. Mimo to, 2/3 posłów i senatorów czuje niedosyt w kontaktach z mediami. Co ciekawe, politycy nie są jednak wobec siebie bezkrytyczni –  tylko 9,8 proc. uczestników badania uważa, że wypada bardzo dobrze w wystąpieniach przed kamerą. Nie było jednak wcale takich, którzy stwierdziliby, że w blasku fleszy nie radzą sobie w ogóle. Porównywalna grupa zapytanych ocenia swoje umiejętności prezentacji poglądów w mediach jako dobre (41 proc.) lub dobre ze wskazaniem na poprawę kilku kwestii (47 proc.).

Na pytanie, czy media manipulują wypowiedziami polityków, ok. 70 proc. uczestników badania odpowiedziało pozytywnie, jednocześnie oceniając, że ponad 67 proc. polityków nie potrafi w wiarygodny sposób przekazać informacji o stanie polskiej gospodarki. (es)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin