Polska Fundacja Narodowa ogłosiła konkurs „4x4” na scenariusze filmów promujących Polskę

dodano: 
06.12.2018
komentarzy: 
0

4 grudnia 2018 roku Polska Fundacja Narodowa ogłosiła projekt konkursowy „4x4" na stworzenie scenariuszy filmów (trwających maksymalnie trzy minuty) promujących Polskę w mediach społecznościowych – głównie na platformie YouTube.

Jak informują organizatorzy, z wybranych prac powstaną produkcje, które będą emitowane na całym świecie.

PFN zakłada, że filmy mają posłużyć do upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, szczególnie do upowszechniania w kraju i za granicą wiedzy o historii Rzeczypospolitej Polskiej oraz ochrony i promocji dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby mieszkające w Polsce, jak i przebywające poza jej granicami. Projekty mogą tworzyć uczestnicy indywidualni lub kilkuosobowe grupy.  

Scenariusze na filmy konkursowe można zgłaszać w czterech kategoriach – „Co nas łączy?”, „Historia”, „Piękno Polski” oraz „Polski sukces”.

Konkurs potrwa do 4 lutego 2019 roku. Laureaci otrzymają dofinansowanie na zrealizowanie projektów. Więcej informacji można znaleźć na stronie Polskiej Fundacji Narodowej. (pm) 

Źródło:

pfn.org
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin