Polski Rejestr Statków prezentuje nowe logo

dodano: 
14.05.2019
komentarzy: 
2

W maju 2019 roku Polski Rejestr Statków zaprezentował nowe logo, które wkrótce ma zastąpić dotychczas obowiązujący znak. Jak czytamy w komunikacie, zmiana związana jest z podjętą w marcu tego roku decyzją o ujednoliceniu wizerunku, a także z rozwojem działalności instytucji.

stare i nowe logo PRS

Stare i nowe logo PRS

Nowe logo ma symbolizować historię i tradycję PSR w połączeniu ze zmianami z ostatnich lat. Elementy graficzne mają podkreślać „indywidualny charakter poszczególnych obszarów działalności i konsekwentne podnoszenie standardów oraz rozwój”.

„Choć nadzory okrętowe to nadal bardzo ważna część naszej działalności, to inwestujemy również w rozwój pozostałych obszarów, tj. wykonywanie niezależnego nadzoru rzeczoznawczego w dziedzinie budownictwa przemysłowego, dróg, mostów, instalacji przesyłowych, mediów etc., certyfikację i weryfikację na zgodność z wymaganiami UE i standardami ISO oraz działalność rozwojową i naukowo-badawczą” – wyjaśnia PRS w komunikacie.

Za projekt i opracowanie nowego znaku odpowiedzialna jest gdańska firma RDB Group.

Dotychczasowe logo, którym PRS posługiwało się przez ponad 60 lat, ma być używane przez Polski Rejestr Statków jako historyczne godło, wykorzystywane w przypadku uroczystych okazji. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin