„#PoPierwszeJestemSportowcem” – trwa kampania Fundacji Kulawa Warszawa

dodano: 
30.08.2021
komentarzy: 
0

W połowie sierpnia 2021 roku wystartowała kampania społeczna „#PoPierwszeJestemSportowcem”, której celem jest pokazanie, że uprawianie sportu stanowi ważną część tożsamości zarówno osób z niepełnosprawnością, jak i bez niepełnosprawności. Inicjatywa ma też przybliżyć różnorodność dyscyplin sportowych oraz osiągnięcia sportowców z niepełnosprawnościami. Organizatorem projektu jest Fundacja Kulawa Warszawa.

W ramach kampanii są prowadzone działania, które mają walczyć ze stereotypowym wizerunkiem osób z niepełnosprawnościami. Zaplanowano pokazy takich dyscyplin, jak: rugby na wózkach, koszykówka na wózkach, szermierka na wózkach, blind tennis, amp futbol oraz taniec na wózkach. Oprócz pokazów są także prowadzone i udostępniane w internecie wywiady ze sportowcami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami.

Ponadto w czasie trwania Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio – od 24 sierpnia do 5 września 2021 roku – w centrum Warszawy są emitowane spoty i prezentowane plakaty ze sportowcami z niepełnosprawnościami. Działania outdoroowe są prowadzone we współpracy z siecią nośników Warexpo, na których są wyświetlane przygotowane materiały.

Wszyscy sportowcy są też zachęcani do udostępniania swoich zdjęć w mediach społecznościowych z podpisem: „#PoPierwszeJestemSportowcem” lub „#PoPierwszeJestemSportowczynią”.

Kampania potrwa do 16 września. Została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. (ap)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin