Premier przekonuje przekonanych. A nieprzekonani?

dodano: 
16.03.2011
komentarzy: 
0

„Tusku – komunikacja!!!” – dwa tygodnie temu pisała we Wprost Magdalena Środa. I premier zaczął komunikować – o osiągnięciach swojego rządu. W ostatni weekend Gazeta Wyborcza opublikowała list, w którym Tusk przedstawił dokonania swojego rządu. Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiła się natomiast tabela, w której podsumowano realizację planów przedstawionych przez Tuska w exposé.

Jak zareagowała opozycja? Marek Wikiński z SLD ma nadzieję, „że obywatele nie dadzą się nabrać na sztuczki PR-owskie”. Rzecznik PiS Adam Hofman zapowiada natomiast, że Jarosław Kaczyński odpowie na tekst Donalda Tuska, o ile Gazety Wyborcza udostępni mu swoje łamy. Szefowa PJN Joanna Kluzik – Rostkowska zaznacza natomiast, że tekst premiera był nudny i nieprzekonywujący. „Gdyby to nie był tekst premiera, to nie sądzę, żeby gazeta to puściła” – komentuje Kluzik Rostkowska.

Politolog Norbert Maliszewski wypowiadający się w TVPInfo również zwrócił uwagę, że tekst nie przekona młodych wyborców do „metody małych kroków”, o której pisał premier. Odmienne zdanie ma inny politolog Kazimierz Kik, wedle którego Donald Tusk trafnie tłumaczy przyjętą przez rząd strategię i niechęć do wielkich reform. Choć, jak dodaje Kik, tekst premiera mógłby pojawić się w „Gazecie Polskiej”. W Wyborczej jest on bowiem „formą przekonywania przekonanych”. (ks)

Źródło:

Gazeta Wyborcza, Co kto wyczytał u Tuska, Renata Grochal, 13.03.2011; TVPInfo, Info dziennik, 15.03.2011, 22:31
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin