Program „PZU dla kultury i sztuki” dla kościołów

dodano: 
15.12.2005
komentarzy: 
0

W ramach programu „PZU dla kultury i sztuki”, realizowanego we współpracy z Ośrodkiem Ochrony Zbiorów Publicznych oraz Konferencją Episkopatu Polski, piętnaście zabytkowych drewnianych kościołów zabezpieczono przed włamaniami i pożarami. Program „PZU dla kultury i sztuki”, w ramach którego ochroną obejmowane są zabytki architektury sakralnej, rozpoczął się w maju.
Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, odpowiadająca na problem pożarów i kradzieży w zabytkowych świątyniach. W ramach akcji w drewnianych kościołach zlokalizowanych na terenie całego kraju zostały zainstalowane indywidualnie zaprojektowane systemy przeciwpożarowe i antywłamaniowe. Kościoły, w których w pierwszej kolejności zamontowano systemy, zostały wybrane w porozumieniu z regionalnymi konserwatorami zabytków.
Celem programu „PZU dla kultury i sztuki” jest także przybliżenie zabytkowych obiektów sakralnych społeczeństwu oraz pokazanie ich ogromnej wartości historycznej i kulturowej. Realizacji tego celu będzie służył internetowy przewodnik po drewnianych kościołach, stworzony w portalu Onet.pl.

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin