I kwartał 2019: Przychody Twittera wyższe niż się spodziewano. Rośnie też rentowność serwisu

dodano: 
24.04.2019
komentarzy: 
0

Twitter zwiększył swoją rentowność bardziej niż się tego spodziewano – przychody serwisu społecznościowego wzrosły, a koszty spadły – wynika z raportu platformy za I kwartał 2019 roku, zaprezentowanego na investor.twitterinc.com. Jak czytamy, zysk operacyjny portalu wyniósł 94 mln dol.

Jak podaje cnbc.com, lepsze od oczekiwanych wyniki Twittera spowodowały wzrost wartości akcji spółki o ponad 15 proc. Przychód platformy w I kwartale 2019 roku wyniósł 787 mln dol. i był większy o 18 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – wynika z opublikowanych przez serwis danych. Większość stanowią przychody pochodzące z reklam (679 mln dol.), które rosły w identycznym tempie. Twitter zwiększa również zatrudnienie – serwis podaje, że pod koniec raportowanego okresu miał ponad 4100 pracowników (w końcówce 2018 roku serwis zatrudniał ponad 3900 osób).

Total Revenue Q1 2019 Twitter
Źródło: investor.twitterinc.com

Twitter ostatni raz podaje w wynikach średnią miesięczną liczbę użytkowników (MAU), która po raz pierwszy od kilku kwartałów wzrosła w porównaniu z poprzednim raportowanym okresem (o 9 mln) i wyniosła 330 mln. Platforma zastępuje ją wskaźnikiem „Monetizable Daily Active Usage” (mDAU), który ma pokazywać interesariuszom, jak wiele osób korzystających z serwisu mogłoby rzeczywiście zobaczyć reklamy – ten wyniósł 134 mln i oznacza wzrost o 11 proc. rok do roku.

Average mDAU Q1 2019 Twitter
Źródło: investor.twitterinc.com

Serwis społecznościowy przypomina w publikacji o wprowadzonych w I kwartale 2019 roku ulepszeniach. Uruchomiono m.in. prototypową aplikację Twttr, w której testowane są nowe opracowywane przez Twittera funkcje. Serwis – jak czytamy – stawia większy nacisk na rozwój konwersacji, a użytkownicy mogą zgłaszać swoje uwagi lub sugestie na temat proponowanych rozwiązań.

Cnbc.com relacjonuje, że Jack Dorsey, szef Twittera, podczas rozmowy z inwestorami wspomniał, że wyniki prototypowej aplikacji Twttr są obiecujące, a większość użytkowników, którzy z niej korzystali, woli ją od oryginalnej aplikacji serwisu. Jak informuje jednak portal, Dorsey nie podał żadnych informacji na temat przyszłych funkcji, które mogłyby trafić do testów. (bm)

Źródło:

investor.twitterinc.com/ cnbc.com, Twitter stocks surges more than 15% on earnings beat, Lauren Feiner, 23.04.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin