PSL odkryje prawdziwą twarz polityków

dodano: 
04.07.2006
komentarzy: 
2

„Polskie Stronnictwo Ludowe pozazdrościło popularności politykom dużych partii i postanowiło zdemaskować ich socjotechniczne chwyty” – czytamy na łamach Dziennika. Ludowcy zatrudnią specjalistów od wizerunku, aby przeanalizowali oni publiczne wystąpienia liderów konkurencyjnych ugrupowań. „Chcemy uświadomić wyborcom, że wyszkolony polityk, gdy zawiesza głos, uśmiecha się czy rozkłada ręce, zawsze chce coś osiągnąć i że każdy ma coś do ukrycia” – anonimowo mówi jeden z działaczy PSL.
Specjaliści wskażą, po czym poznać, że polityk kłamie, w jaki sposób stara się ukryć zakłopotanie, jakie gesty i miny czynią jego wypowiedź bardziej wiarygodną. Wszystko to zostanie nagrane i w postaci krótkich filmów trafi do internetu. Działając w ten sposób PSL chce poprawić swoje nienajlepsze notowania wśród wyborców.
W tym samym materiale znalazła się wypowiedź Piotra Tymochowicza na temat zabiegów socjotechnicznych. Jako sygnały tego, że ktoś kłamie, wymienia on chaotyczny język ciała i zbyt konkretną gestykulację. Mówi, że dzięki odpowiedniemu treningowi można ukryć kłamstwo. Tymochowicz uważa, że aby zdemaskować prawdziwe oblicze polityka trzeba go albo rozśmieszyć, albo rozzłościć – w takich momentach trudno jest opanować reakcje, a spontaniczne zachowania zwykle są prawdziwe.

Źródło:

Dziennik, PSL pokaże, jak kłamią inni, Eliza Olczyk, 04.07.06, s. 5
komentarzy:
2

Komentarze

(2)
Dodaj komentarz
07.07.2006
13:07:06
Valmont
(07.07.2006 13:07:06)
Trochę to desperackie, ale... kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy głosujących może przekonać, a przy spodziewanej frekwencji w wyborach samorządowych to będzie się liczyć. Frustracja wyborców osiąga stan nie notowany po '89 roku i pomysł PSL wpisuje się w stan świadomości Polaków AD 2006.
04.07.2006
13:29:57
specmen
(04.07.2006 13:29:57)
niech sie nie osmieszaja chlopki z peezelu, im nawet te zabiegi socjotechniczne nie pomoga (patrz Pawlak). a poza tym tekst w stylu "... Chcemy uświadomić wyborcom..." pokazuje, ze albo sa tak glupi (chlopki) i dopiero sie teraz przebudzili po snie zimowym albo znowu robimy dym bo mamy slabe notowania. mimo wszystko stawiam raczej na to drugie...
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin