Raport IMM: awans telekomunikacyjnego prezesa

dodano: 
27.08.2012
komentarzy: 
0

Po trzech miesiącach przerwy na szczyt rankingu najbardziej medialnych bossów powrócił szef Orange Polska (dawniej TP) Maciej Witucki - informuje Instytut Monitorowania Mediów w najnowszym raporcie. Zainteresowanie mediów Witucki zagwarantował sobie sugestiami dotyczącymi współpracy z Netią oraz deklaracjami zapewnienia smartfonów za 1 zł, zgodnie z oczekiwaniami klientów. Bez zmian pozostała druga pozycja Grażyny Piotrowskiej – Oliwy, zbudowana na mocnym fundamencie inwestycyjnych planów PGNiG i… negowania problemu dyskryminacji kobiet.

Maciej Witucki z Orange Polska był najczęściej eksponowanym w mediach prezesem nie tylko z branży telekomunikacyjnej – zwyciężył w lipcowym rankingu. Media często sięgały po wypowiedź Wituckiego, w której zadeklarował, że zostanie wprowadzony w firmie program oszczędnościowy uzyskane w ten sposób środki pozwolą spełnić oczekiwania klientów zainteresowanych smartfonami za 1 zł. Dziennikarze nie byli też obojętni wobec pokojowych planów TP wobec Netii.

Drugie miejsce wśród najczęściej eksponowanych bossów telekomunikacyjnych zajął kierujący Polkomtelem Zygmunt Solorz-Żak, zaś trzecie Mirosław Godlewski z Netii, którego opinia na temat ewentualnej współpracy z TP należała do często cytowanych.

Największy udział w mediach w analizowanym czasie miały jednak wystąpienia szefów firm branży energetycznej – głównie Grażyny Piotrowskiej-Oliwy, prezes PGNiG. Najwięcej uwagi media poświęciły informacji, że prezesi PGNiG, PGE, Taurona, Enei oraz KGHM podpisali na warszawskiej giełdzie umowę o współpracy w sprawie wydobycia gazu z łupków. Najczęściej cytowaną opinią dotyczącą tego zdarzenia był komentarz prezes PGNiG, która szacowała koszt inwestycji. W mediach społecznościowych wiele komentarzy wzbudziła wypowiedź Piotrowskiej – Oliwy na temat uwalniania cen gazu.

Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych szefów koncernów energetycznych znalazł się Dariusz Lubera, prezes Tauron Polska Energia. Najintensywniej w mediach pojawiał się w związku z inwestycjami spółki. W ciągu zaledwie miesiąca mowa była m.in. o farmie wiatrowej, siłowni jądrowej, poszukiwaniu gazu łupkowego i wydobyciu węglowodorów. Na trzeciej pozycji pod względem liczby informacji w mediach na swój temat znalazł się kierujący PGE Krzysztof Kilian.

Najczęściej obecną w mediach osobą z branży bankowej był Zbigniew Jagiełło, kierujący PKO BP. Media cytowały wypowiedzi prezesa m.in. w kontekście Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, organizowanej przez PKO Bank Polski.  Luigi Lovaglio z Pekao SA uplasował się na drugim miejscu w branży. Wiele publikacji wiązało się z 10. miejscem, które szef Pekao zajął na liście najlepiej zarabiających prezesów. Krzysztof Rosiński z Getin Banku zajął trzecią pozycję.

Jacek Krawiec (PKN Orlen) był najczęściej cytowanym przedstawicielem branży paliwowej w lipcu.  Często przywoływana przez media była wypowiedź prezesa dotycząca planów zakupowych, w tym sieci Neste. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Olechnowicz (Lotos), a na trzecim Andrzej Magryś ze Statoil Polska. Olechnowicz często był przywoływany w kontekście potencjalnej współpracy energetycznej z Litwą.

Liderem jeśli chodzi o ekspozycję w mediach branży ubezpieczeniowej był w lipcu Andrzej Klesyk, kierujący PZU. W mediach wciąż powracał temat wypowiedzi Klesyka na temat szkolnictwa wyższego. Drugi popularny wątek również ma edukacyjny charakter: prezes PZU zasiada w Radzie Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, wspiera więc młodych i zdolnych. Na drugim miejscu wśród szefów firm ubezpieczeniowych uplasował się Jacek Podoba, prezes Grupy Europa SA, a na trzecim Jarosław Parkot dowodzący Wartą TUnŻ S.A.

Cały raport

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin