Raport IMM: Reforma sądownictwa gorącym tematem. RMF FM cytowane najczęściej

dodano: 
27.10.2017
komentarzy: 
0

RMF FM było we wrześniu najczęściej cytowanym medium – podaje Instytut Monitorowania Mediów. Drugie i trzecie miejsce przypadło Rzeczpospolitej i Radiu ZET – wynika z najnowszego raportu IMM „Najbardziej opiniotwórcze media”.

Na czwartym i piątym miejscu znalazły się odpowiednio Dziennik Gazeta Prawna i „Sieci Prawdy”. We wrześniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła sprawa powiązań finansowych Michała Królikowskiego oraz kontynuacja tematu reformy sądownictwa w Polsce.

Prasa
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych września znalazła się Rzeczpospolita, która zawdzięcza swoją pozycję informacjom na temat reformy sądownictwa w Polsce. RP wyprzedziła Dziennik Gazetę Prawną oraz „Sieci Prawdy”.
 

Najczęściej cytowanym tygodnikiem września były „Sieci Prawdy”. Na drugim miejscu znalazła się „Gazeta Polska”, a trzecie miejsce zajął „Newsweek”. Tygodnik „Sieci Prawdy” znalazł się na pierwszym miejscu dzięki rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim o reformie sądownictwa.

Najczęściej cytowanym miesięcznikiem września był „Forbes”. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo miesięczniki „Elle” oraz „Playboy”. Trzecie miejsce przypadło „Pani”.

Telewizja
Wśród stacji telewizyjnych prowadzi TVN24, wyprzedzając TVPinfo oraz Polsat News. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję wypowiedzi rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego na temat projektów ustaw prezydenckich.

Radio
Liderem cytowalności wśród stacji radiowych w kwietniu jest RMF FM, które wyprzedziło Radio ZET oraz PR3.
RMF FM uzyskało wiele cytowań dzięki rozmowie z Michałem Królikowskim o reformie sądownictwa oraz o badaniu przez prokuraturę jego powiązań finansowych z firmą paliwową, która wyłudzała podatek VAT. 

Portale internetowe
Najczęściej cytowanym portalem internetowym we wrześniu został Onet.pl.
Swoją pozycję zawdzięcza informacjom na temat najnowszego sondażu poparcia partii politycznych przeprowadzonego przez IBRiS. Kolejne pozycje zajmują wPolityce.pl oraz Wirtualna Polska

Media ekonomiczne
Dziennik Gazeta Prawna po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu
wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce dzięki informacjom na temat afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Dziennik wyprzedził m.in. „Puls Biznesu” oraz stooq.pl.

Media regionalne
Wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Kraków
, w związku z wypowiedzią premier Beaty Szydło na temat projektów prezydenckich. Kolejne miejsca zajęły Radio Plus oraz Radio Szczecin.

O badaniu:
Badanie przeprowadzono na podstawie 6178 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 września 2017 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6294 razy (2892 razy w prasie, 2578 w telewizji i 824 w radio).
Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVPinfo, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN TURBO, TVN Meteo, POLSAT, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio Zet, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin).

Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy mediów: prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. UWAGA: Badanie nie obejmuje cytowań, opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radiu bądź w telewizji.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin