Płeć a różnice w zarobkach w Unii Europejskiej

dodano: 
14.11.2017
komentarzy: 
0

Jak informuje portal businessinsider.com.pl, z najnowszych danych statycznych Eurostatu na temat rynku pracy w Unii Europejskiej wynika, że kobiety wciąż zarabiają mniej od mężczyzn. Co więcej, odsetek bezrobotnych pań jest wyższy, a na stanowiskach menedżerskich zasiadają głównie mężczyźni.

Dalej czytamy, że największe dysproporcje w zarobkach zauważalne są w Estonii, Czechach oraz Niemczech. Najmniejsze różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn są w Luksemburgu. Według danych Eurostatu, Polska wśród krajów unijnych plasuje się na piątym miejscu z siedmioprocentową różnicą w zarobkach.

Jak podaje źródło, 67 proc. stanowisk menedżerskich zajmują mężczyźni. W tym zestawieniu, na pierwszym miejscu widnieje Łotwa, w której występuje najmniejsza dysproporcja między kobietami a mężczyznami. Polska jest na drugim miejscu, gdzie płeć żeńska stanowi 41 proc. w kadrze kierowniczej. (jg)

ZOBACZ TEŻ: Raport wynagrodzeń w agencjach PR

Najnowsze ogłoszenia rekrutacyjne z branży PR

Źródło:

businessinsider.com.pl, Kobiety wciąż mają pod górkę na rynku pracy, ale w Polsce nie jest najgorzej [INFOGRAFIKA], Paweł Bednarz, 12.11.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin