Rozstania i powroty w strukturach Centrum Informacyjnego Rządu

dodano: 
15.03.2018
komentarzy: 
0

Po dwóch miesiącach swoją pracę jako dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu zakończyła Sylwia Matusiak – podaje portal wpolityce.pl. Jak informuje w rozmowie ze źródłem Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w związku z jej odejściem zdecydowano się na ponowienie współpracy z Anną Plakwicz i Piotrem Matczukiem.

„Są to osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami zajmującymi się komunikacją. Zarządzały już wcześniej departamentami w KPRM i odpowiadały już za wizerunek Prezesa Rady Ministrów” – komentuje Dworczyk.

Wcześniej pracowali w CIR-ze Plakwicz była dyrektorem departamentu obsługi medialnej, a Matczuk dyrektorem całego Centrum. Gazeta Wyborcza podała jednak w zeszłym roku, że 22 maja 2017 roku zostali odwołani ze swoich stanowisk. Założyli wtedy agencję public relations Solvere, której działanie przyciągnęło uwagę mediów ze względu na kampanię „Sprawiedliwe sądy” zorganizowaną dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. Według analizy CBA, Plakwicz i Matczuk mogli też naruszyć ustawę antykorupcyjną, choć żadnych zarzutów im nie postawiono.

Czytaj więcej:
Kłopoty PR-owców odpowiedzialnych za kampanię „Sprawiedliwe sądy”

Według Dworczyka agencja Solvere jest obecnie w likwidacji, a Plakwicz i Matczuk sprzedali swoje udziały – czytamy w portalu wpolityce.pl. Tvn24.pl, potwierdzając informacje o ich powrocie do KPRM, dowiedziało się, że będą pełnić te same funkcje co wcześniej.

W Centrum Informacyjnym Rządu nadal pracuje też Mariusz Chłopik, który dołączył tam w styczniu 2018 roku i pełni funkcję zastępcy dyrektora.

Do czasu publikacji wiadomości nie uzyskaliśmy komentarza z Centrum Informacyjnego Rządu. (mp)

Zdjęcie główne: Adrian Grycuk, [CC BY-SA 3.0 pl], via Wikimedia Commons

Źródło:

wpolityce.pl, TYLKO U NAS. Dworczyk o zmianach w KPRM: "Po odejściu szefowej CIR zdecydowaliśmy się sięgnąć po fachowców – Annę Plakwicz i Piotra Matczuka", 14.03.2018/ tvn24.pl, Odpowiadali za kampanię "Sprawiedliwe sądy". Wracają do kancelarii premiera, 15.03.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin