Ruch Szymona Hołowni traci liderów ze Śląska

dodano: 
25.01.2021
komentarzy: 
0

Lokalni liderzy ze Śląska odchodzą z ruchu Szymona Hołowni – podaje polsatnews.pl. Jak czytamy, byli członkowie Polski 2050 opublikowali nagranie, w którym podają powody swojej decyzji – jednym z nich jest „totalny brak szacunku”. Źródło wskazuje, że jako pierwszy do wideo dotarł tygodnik „Wprost”.

Film, oznaczony jako „niepubliczny”, można znaleźć na youtube’owym kanale Dawida Ślusarczyka, byłego lidera ruchu z Katowic. Wideo rozpoczyna się od słów Kamili Baran, byłej liderki okręgu Zagłębie, Jaworzno, Zawiercie: „Szymon mówi, że zmieścimy się tutaj wszyscy. Niestety nie w województwie śląskim”. „Dla mnie ten rozdźwięk jest coraz trudniejszy do przyjęcia. Próbowaliśmy wszystkich dostępnych sposobów i metod, żeby problem rozwiązać” – dodaje Robert Stypczyński, były lider Zawiercia.

Następnie w wideo Dawid Ślusarczyk wskazuje, że liderzy nie mają żadnego wsparcia ze strony zarządu ruchu oraz czują się „porzuceni i opuszczeni”. Dalej byli członkowie Polski 2050 opowiadają, co ich zdaniem „poszło nie tak”. „Co mogę zarzucić naszemu zarządowi? Totalny brak jakiejkolwiek organizacji, brak szacunku, nie tylko do mnie, ale też do moich wolontariuszy, których darzę szacunkiem i zaufaniem i wydaje mi się, że nie zasługują oni na takie traktowanie. Dlatego też zmuszony jestem zrezygnować z funkcji lidera powiatowego. Ze względna to, że nie mam ochoty współpracować z zarządem, który jest niekompetentny” – mówi na nagraniu Grzegorz Szczęśniak, były lider ruchu w Sosnowcu.

W kolejnych minutach nagrania byli członkowie ruchu opowiadają o swoich oczekiwaniach oraz doświadczeniach z Szymonem Hołownią oraz pracą dla Polski 2050. Wskazują m.in. na nieodpowiednie traktowanie wolontariuszy i problemy z komunikacją (np. maile, na które zarząd nie odpowiada). W ostatnich sekundach filmu byli liderzy symbolicznie ściągają kurtki ze swoimi nazwiskami i logo Polski 2050.

Jak czytamy, film miał trafić do zarządu Polski 2050 – lidera ruchu Szymona Hołowni, wiceprezesa Michała Koboski i Agnieszki Buczyńskiej, dyrektor ds. regionów. Michał Kobosko przekazał, że nie oglądał nagrania – podaje źródło. „Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi działaczami w całym kraju, mamy z nimi wiele rozmów i spotkań on-line w każdym tygodniu. Żałujemy, rzecz jasna, sytuacji, w których ktoś decyduje się na odejście z ruchu, ale musimy to uszanować” – mówi Kobosko, cytowany przez polsatnews.pl.

Źródło przypomina, że niedawno z ruchu odszedł także Jakub Jakubowski, który do 20 stycznia był liderem regionu lubelskiego. Czytamy, że Jakubowski swoją decyzję ogłosił po przejściu do Polski 2050 posłanki Joanny Muchy. „Nie byłem przygotowany, żeby obronić wejście do ruchu polityczki, która w ostatnim czasie nie jest znana z jakichś aktywności, ale jest głównie znana z tego, że była twarzą rządu PO, który się skończył i duża część kraju uznała to za dobre” – przekazał Jakub Jakubowski w rozmowie z polsatnews.pl. (ak)

Zdjęcie główne: youtube.com – Dawid Ślusarczyk

Źródło:

polsatnews.pl, Lokalni liderzy opuszczają Ruch Szymona Hołowni. Opublikowali nagranie, 24.01.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin