Ruszyło głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2016

dodano: 
10.10.2016
komentarzy: 
0

10 października rozpoczęło się głosowanie w 10 edycji Plebiscytu Mediatory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie. Studenci dziennikarstwa wybiorą laureatów w kategoriach AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, NawigaTOR, ObserwaTOR, TORpeda, ProwokaTOR i ReformaTOR oraz AuTORytet – nagrodę przyznawaną za całokształt pracy dziennikarskiej.

Studenci dziennikarstwa oddadzą swoje głosy na tych, których działalność w ubiegłym roku akademickim uznali za godną naśladowania. Przez cały rok uczelnie partnerskie nadsyłały swoje propozycje kandydatów, z których ostatecznie wyłoniono nominowane nazwiska oraz materiały dziennikarskie.

Do głosowania uprawnionych jest ponad 10 tysięcy studentów z 22 uczelni. Oddawanie głosów rozpoczęło się 10 października i potrwa dwa tygodnie. Zwycięzców poznamy natomiast 3 grudnia podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Głosujący w kategorii AuTORytet mogą sami podać nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski wzór lub też skorzystać z listy pomocniczych propozycji. Decyzję studentów w tej kategorii poznamy w połowie listopada.

W tym roku studenci dziennikarstwa mogą głosować nie tylko podczas zajęć na swojej uczelni, ale także – po raz pierwszy w historii Plebiscytu – skorzystać z internetowej platformy nominacje.mediatory.pl, na której znajduje się elektroniczny odpowiednik karty do głosowania. Oddanie głosu umożliwią studentom jednorazowe hasła, zatwierdzające ankietę online.

Organizatorami 10 edycji Plebiscytu są Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński, a sponsorem głównym - Fundacja Seriatim. Medialną popularność MediaTorów monitoruje Instytut Monitorowania Mediów.

PRoto.pl jest patronem medialnym konkursu

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin