Rzecznik PiS krytykuje szefa PKW za sytuację, za którą nie odpowiadał

dodano: 
04.12.2017
komentarzy: 
0

Projekt Prawa i Sprawiedliwości, nad którym debatowała w zeszłym tygodniu sejmowa komisja nadzwyczajna, ma na calu wprowadzenie zmian m.in. w Kodeksie wyborczym. Jednym z jego krytyków – pisze dziennik.pl – jest Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej.

Zwróciła na to uwagę Beata Mazurek, rzecznik PiS-u, podczas czwartkowej konferencji prasowej. „Aktywność Wojciecha Hermelińskiego jest zdumiewająca” – stwierdziła. Przypomniała sytuację z 2014 roku, gdy zawiódł system informatyczny PKW. Według Mazurek, Hermeliński wtedy „nie robił konferencji prasowych, nie chodził na spotkania z prezydentem i nie mówił o tym, dlaczego ten system nawala, dlaczego tak długo czekamy na wyniki wyborów”.

Dziennik.pl podaje, że dziennikarze zwrócili uwagę rzeczniczce PiS-u, że w tamtym momencie Hermeliński nie był jeszcze szefem PKW.

Mazurek odpowiedziała, że „chodzi o zasadę”. Zaapalowała też: „Jeżeli cokolwiek krytykujemy, to najpierw zacznijmy od siebie i wymagajmy od siebie”. (mp)

Czytaj więcej:
Rzecznik PO mówi, jego proboszcz – dementuje

Zdjęcie główne: Agencja Artystyczno-Reklamowa Gambit (Praca własna) [CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0], via Wikimedia Commons

Źródło:

dziennik.pl, Wpadka rzeczniczki PiS. Krytykowała obecnego szefa PKW za brak aktywności w czasie, gdy jeszcze nie był szefem Komisji, 30.11.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin