Rzecznik rządu radnym na papierze

dodano: 
04.10.2016
komentarzy: 
0

Rafał Bochenek, mimo iż nie był aktywnym radnym powiatu wielickiego, przyjmował dietę. Po publikacji Gazety Wyborczej zrezygnował jednak z członkostwa.

Pod koniec września dziennik poinformował, że Bochenek łączył funkcje rzecznika rządu i radnego powiatu wielickiego. Na sesje jednak rzadko docierał, ale przyjmował dietę.

Jak czytamy w źródle: „Nie uczestniczył w głosowaniach na sesjach od lutego od maja. Później pojawiał się w Wieliczce sporadycznie. Bochenkowi cały czas przysługują diety radnego. Gdy dotrze na sesję - ok. 2000 zł. A gdy w danym miesiącu w ogóle nie bierze udziału w sesjach i komisjach - ok. 800 zł”.

Po tekście w Wyborczej Bochenek zrezygnował z funkcji radnego powiatu wielickiego. Jak czytamy, rzecznik wysłał pismo do rady powiatu wielickiego, w którym stwierdził, że skoro sprawa budzi takie kontrowersje, rezygnuje z funkcji radnego. (mw)

fot. Wikimedia

 

Źródło:

wyborcza.pl, Dwa stołki rzecznika rządu. Wciąż jest radnym, choć na sesjach nie bywa, Bartłomiej Kuraś, 30.09.2016/ wyborcza.pl, Rzecznik rządu Rafał Bochenek zrezygnował z funkcji radnego, Bartłomiej Kuraś, 01.10.2016
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin