Są laureaci MediaTorów 2013

dodano: 
09.12.2013
komentarzy: 
0

Studenci już po raz siódmy przyznali wyróżnienia dziennikarzom i ludziom mediów, których działalność w poprzednim roku akademickim uznali za wzorową, wręczając statuetki MediaTorów 2013 laureatom w dziewięciu kategoriach. Najważniejszą – AuTORytet – za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy, otrzymał ks. Adam Boniecki. Publikacją, która wybuchła najgłośniej i najbardziej spektakularnie,
nie tylko w świecie mediów, okazał się reportaż „Śliczny i posłuszny” Mariusza Szczygła opublikowany na łamach Dużego Formatu, za który dziennikarz dostał statuetkę DetonaTOR 2013. Również ObserwaTOR powędrował do rąk dziennikarzy Gazety Wyborczej. Nagrodę za prawdziwe opowieści z innego – choć często bliskiego nam – świata, wręczono Agacie Grzybowskiej i Wojciechowi Karpieszukowi, którzy połączyli siły fotoreporterki i reportażysty w publikacji „Zabić geja”.

W tym roku studenci docenili odważną decyzję dziennikarzy, którzy odeszli z Uważam Rze w imię lojalności ze zwolnionym redaktorem naczelnym Pawłem Lisickim, przyznając im nagrodę ProwokaTOR. NawigaTORem, czyli publicystą, dzięki któremu poglądy młodych ludzi zaczynają iść własną drogą, został Michał Krzymowski z Newsweeka. AkumulaTOR 2013 to Filip Chajzer, nagrodzony przez studentów za ładowanie pozytywną energią i doskonały przykład empirycznego dziennikarstwa. TORpedą, czyli dziennikarzem, który szybko i rzetelnie komentuje rzeczywistość, okazał się Tomasz Skory z RMF FM, natomiast statuetkę ReformaTORa dostał Piotr Vagla Waglowski, który swoimi materiałami w serwisie vagla.pl zmienia rzeczywistość z dobrym skutkiem. Studenci docenili również program telewizyjny Wszystko o Kulturze emitowany na antenie TVP 2, wręczając statuetkę InicjaTOR za program, w którym sprawy kultury traktowane są z niezwykłą skrupulatnością i rzetelnością.

Laureaci Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie w roku 2013:

AuTORytet: ks. Adam Boniecki
NawigaTOR: Michał Krzymowski
TORpeda: Tomasz Skory
DetonaTOR: Mariusz Szczygieł
AkumulaTOR: Filip Chajzer
ObserwaTOR: Agata Grzybowska i Wojciech Karpieszuk
ProwokaTOR: dziennikarze, którzy odeszli z Uważam Rze
InicjaTOR: program Wszystko o Kulturze
ReformaTOR: Piotr Vagla Waglowski

Więcej informacji na stronie.

Sponsorami Głównymi Plebiscytu są Julian Kozankiewicz, Piotr Kempa, Tomasz Andryszczyk i Marcin Beme. Partnerem Głównym jest DP LED. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów. Głównym Patronem Medialnym wydarzenia jest portal PRoto.pl.

 

 

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin