Samsung wykorzystał zdjęcie zrobione lustrzanką, by pokazać możliwości aparatu w swoim smartfonie

dodano: 
06.12.2018
komentarzy: 
0

Fotografka Dunja Djudjic zarzuca Samsungowi, że firma wykorzystała jej zdjęcie zrobione lustrzanką cyfrową na swojej stronie internetowej i zaprezentowała je jako fotografię wykonaną smartfonem Galaxy A8 Star – podaje mashable.com.

Kobieta zamieściła wykonane przez siebie zdjęcie w serwisie internetowym dla fotografów EyeEm. Zostało ono sprzedane przez partnera portalu, Getty. Djudjic chciała sprawdzić, kto kupił fotografię i w ten sposób dotarła do malezyjskiej strony internetowej Samsunga – czytamy.

Fotografka zwróciła uwagę, że zdjęcie zostało przerobione. Zmieniono w nim tło. „Ta modyfikacja była prawdopodobnie spowodowana faktem, że Samsung użył obrazu Djudjic do przedstawienia trybu portretowego w swoim telefonie, który może zamazać tło na fotografii. Tło na zdjęciu fotografki było już nieostre, pozostawiając Samsungowi brak możliwości pokazania efektu przed i po skorzystaniu z trybu portretowego, co skutkowało edytowaniem zdjęcia” – opisuje źródło.

Mashable.com informuje, że to nie pierwszy przypadek, kiedy firma zachowała się w sposób „nieuczciwy wobec swoich klientów”. Wcześniej w tym roku Samsung wykorzystał już fotografię z banku zdjęć w swojej kampanii w mediach społecznościowych i zaprezentował ją jako przykład zdjęcia wykonanego smartfonem Galaxy A8 – czytamy dalej. (pp)

Źródło:

mashable.com, Samsung caught using stock photo taken with DSLR to showcase Galaxy A8 camera, Matt Binder, 04.12.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin