Sierpień tygodników

dodano: 
26.09.2007
komentarzy: 
0

W sierpniowym zestawieniu najbardziej opiniotwórczych mediów przygotowywanym przez Instytut Monitorowania Mediów Newsweek awansuje, do rankingu wraca Polityka, PR1 i RMF FM mają najlepsze wyniki wśród stacji radiowych, a pierwsza trójka umacnia swoje pozycje.

Na pierwszym miejscu znalazł się Dziennik z wynikiem 1468 cytowań. Powtórne zwycięstwo gazeta osiągnęła dzięki publikacjom na temat polityki polskiej, inwigilacji polityków i mediów, a także artykułom o tzw. aferze strzykawkowej. Podobnie jak w poprzednim raporcie drugie miejsce należy do Rzeczpospolitej, którą cytowano 1388 razy, a trzecie do Gazety Wyborczej. Na publikacje tej ostatniej inne media powoływały się 1197 razy.

Na czwartym miejscu znalazł się tygodnik Wprost, na którego publikacje powoływano się 915 razy, jednak jest to wynik gorszy o 181 cytowań od lipcowego rekordu tygodnika. Newsweek otrzymał piątą lokatę, a artykuł jego dziennikarzy – Grzegorza Hinduskiego i Andrzeja Stankiewicza pt. „Boję się”, został najczęściej przywoływaną przez inne media publikacją w sierpniu.

Pozycję lidera wśród stacji telewizyjnych wciąż utrzymuje TVN24, cytowana 323 razy. Najbardziej opiniotwórczą stacją radiową w sierpniu – podobnie jak w lipcu - jest PR1 (156 powołań), a całe zestawienie zamyka stacja RMF FM (zaledwie 5 cytowań mniej niż PR1).

Najczęściej cytowanym dziennikiem biznesowo-ekonomicznym została, podobnie jak w dziesięciu ostatnich miesiącach, Gazeta Prawna (266 powołań, 9. miejsce). W sierpniowym zestawieniu nie znalazł się żaden portal internetowy.

Raport powstaje w oparciu o analizę wszystkich przekazów prasowych, telewizyjnych i radiowych, których autorzy powołują się na doniesienia innych mediów. Raport sierpniowy w wersji podstawowej jest dostępny na stronie Instytutu Monitorowania Mediów. (psp)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin