Smartfony Huawei nie będą już miały automatycznie zainstalowanego Facebooka

dodano: 
10.06.2019
komentarzy: 
0

Facebook nie będzie już automatycznie instalowany na smartfonach Huawei – informuje cnn.com za Reutersem. Czytamy, że 7 czerwca 2019 roku serwis społecznościowy oświadczył, że na smartfonach marki nie będzie preinstalowanego również Instagrama i WhatsAppa. Osoby, które mają już telefony chińskiego producenta, nadal będą mogły korzystać z aktualizacji wszystkich trzech aplikacji – czytamy.

Firma jest ostatnią w USA, która dostosowała się do zaleceń Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych. W rozmowie z CNN Business przedstawiciel Facebooka zaznaczył, że firma stara się dowiedzieć, jak nowe regulacje wpłyną na chiński koncern.

Wprowadzone zmiany to kolejny mocny cios dla marki Huawei, który musi radzić sobie z odcięciami dostępu do globalnej sieci 5G oraz amerykańskich oprogramowań – podaje źródło za Reutersem. Chiński producent poinformował, że zajmuje się tworzeniem swojego systemu operacyjnego „na wszelki wypadek”, lecz chciałby nadal korzystać z oprogramowań Microsoftu oraz Google’a – dodaje cnn.com.

W 2019 roku rząd Stanów Zjednoczonych poinformował, że w smartfonach chińskiego producenta zainstalowane mogą być oprogramowania szpiegujące i umieścił koncern na liście firm zobowiązanych do uzyskania specjalnej zgody rządu na handel technologiami z amerykańskim biznesem. Firma dostała od Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych tymczasową licencję na kupowanie i aktualizowanie amerykańskich aplikacji. Na 90-dniowej „przepustce” dla Huawei skorzystają również amerykańskie firmy, które będą mogły wymienić sprzęt.

Czytamy, że w maju 2019 roku również koncern Google podjął decyzję o odcięciu marce Huawei dostępu do swoich oprogramowań, co znacząco wpłynie na użyteczność zainstalowanego w smartfonach systemu Android. (ak)

Źródło:

cnn.com, Huawei smartphones will no longer come with Facebook apps, Michelle Toh, 7.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin