Terroryści kontra oszuści

dodano: 
03.07.2006
komentarzy: 
0

The Nation opisuje ujawnienie faktów związanych z opublikowanym w maju artykułem gazety Canada’s National Post. Autor tekstu doniósł wówczas, że rząd irański wymaga od obywateli pochodzenia żydowskiego noszenia żółtych oznaczeń (insignia). Informację tę podała agencja PR-owska Benador Associates. Jednym ze współpracowników tej firmy jest, pochodzący z Iranu, Amir Taheri, który sfabrykował historię żółtych oznaczeń.
W zeszłym roku Taheri twierdził, iż obecny ambasador Iranu przy ONZ brał udział w akcji przetrzymywania zakładników w teherańskiej ambasadzie USA w 1979 roku. Również ta informacja okazała się nieprawdziwa. Zdaniem prezes agencji Eleanei Banador, która została poproszona o zajęcie stanowiska w sprawie, liczy się szerszy obraz tej sytuacji, czyli popieranie właściwej strony, a więc na pewno nie terrorystów.
W związku z zaistniałą sytuacją The Nation pyta: „Komu potrzebny jest Hill & Knowlton jeśli mamy Benador Associates?”. Agencja Hill & Knowlton była oskarżana o manipulowanie amerykańską opinią publiczną i sztuczne wywołanie pierwszej wojny w Zatoce Perskiej.

Źródło:

The Nation, Benador asks: are you with the fabricators or the terrorists?, Larry Cohler-Esses, 14.06.06
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin