TikTok testuje nowy sposób repostowania klipów

dodano: 
22.12.2021
komentarzy: 
0

TikTok testów nową funkcję, umożliwiającą użytkownikowi ponowne udostępnianie swoim obserwatorom klipów, które będą wyświetlane w ich kanałach – przekazuje socialmediatoday.com.

Źródło: socialmediatoday.com

Źródło informuje, że niektórzy użytkownicy mogą teraz zobaczyć przycisk „Repostuj” w swoich opcjach udostępniania. Takie podzielenie się materiałem ma zwiększać zasięgi, ponieważ publikacja pojawi się w kanele „Obserwowani” oraz „Dla Ciebie”. Gdy użytkownik ponownie opublikuje klip, jego znajomi będą mogli zobaczyć go wraz ze wszystkimi szczegółami filmu oraz dodanymi komentarzami – czytamy.

Jest to sposób na zwiększenie popularności ulubionych filmów przez pokazanie ich innym znajomym, bez konieczności wysyłania do każdego obserwującego osobno – przekazuje źródło.

Czytamy, że TikTok testuje opcję repostowania, podczas gdy inne platformy rezygnują z takiej funkcji. Twitter usunął możliwość ponownego udostępniania tweetów przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku, aby ograniczyć wzmacnianie politycznych wiadomości i potencjalnych dezinformacji. Badania serwisu wykazały, że faktycznie decyzja przyniosła pożądane rezultaty. Także WhatsApp wprowadził zasady ograniczające redystrybucję wiadomości w swoich systemach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusowych oszustw oraz fake newsów.

Źródło ocenia, że ponowne udostępnianie może wpływać na powielanie fałszywych informacji, jednak w przypadku TikToka, serwisu, który nie jest znany jako źródło dezinformacji czy oszustw, nie ma to większego znaczenia, a korzyści płynące ze zwiększenia widoczności danego materiału są warte uruchamiania nowej funkcji. (as)

Źródło:

socialmediatoday.com, TikTok Tests New 'Re-Post' Option to Boost Distribution of Clip, Andrew Hutchinson, 21.12.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin