Trump nielegalnie promował się na YouTubie

dodano: 
04.12.2019
komentarzy: 
0

Firma Google usunęła ponad 300 nielegalnych reklam Donalda Trumpa – podaje cyberdefence24.pl za serwisem cnet.com. Materiały promocyjne prezydenta Stanów Zjednoczonych miały wyświetlać się w należącym do Google’a serwisie YouTube.

Susan Wojcicki, CEO YouTube’a, poinformowała, że reklamy nie zostały zatwierdzone przez moderatorów – czytamy dalej. Dodała również, że wszystkie usunięte materiały promocyjne można znaleźć w raporcie serwisu na temat przejrzystości działań firmy dotyczących reklam cyfrowych. Źródło zwraca jednak uwagę, że w archiwum nie ma adnotacji o punkcie regulaminu, jaki naruszył dany materiał.

Dalej czytamy, że każda z usuniętych reklam wyświetlała się wcześniej na platformie przez kilka dni, a Google pobierało opłatę za ich emisję. Jak podaje źródło, przyczyną usunięcia materiałów promocyjnych Trumpa mogło być naruszenie praw autorskich (np. do muzyki), popełnianie błędów w pisowni lub rozpowszechnianie treści dezinformujących.

Cyberdefence24.pl przypomina także, że w listopadzie 2019 roku Google ogłosiło, że będzie ograniczać targetowanie reklam politycznych oparte na zainteresowaniach użytkowników lub historii wyszukiwania.

Przed wyborami prezydenckimi w USA w 2020 roku zasady dotyczące reklam politycznych zmieniają także Facebook i Twitter. (ak)

Źródło:

cyberdefence24.pl, Google "usuwa" Trumpa. Nielegalne reklamy polityczne prezydenta, 03.12.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin