TVN poprosił o zablokowanie facebookowego konta rysowniczki, której pracę wykorzystał wcześniej w swoim materiale

dodano: 
29.11.2018
komentarzy: 
0

We wrześniu 2018 roku w programie „Dzień dobry TVN” wyemitowano felieton zatytułowany „Czy Twój dom jest naprawdę polski?”. Jego autor Filip Chajzer nawiązał w nim do pracy rysowniczki „Rynn rysuje” – opisuje tvp.info. Źródło zaznacza, że TVN nie zapytał wcześniej autorki, czy może wykorzystać jej rysunek.

Rysowniczka zdecydowała się opublikować na swojej stronie na Facebooku fragment wspomnianego felietonu. Jak jednak poinformowała, jej konto zablokowano, ponieważ „została zgłoszona przez TVN” – czytamy dalej.

„W absurdach dnia dzisiejszego: Facebook blokuje mi konto na 3 dni, bo TVN zgłosił ten fragment Dzień Dobry TVN, który wrzuciłam na swój profil. Tak, ten, w którym Filip Chajzer mówi o mnie i o moim rysunku. Który DDTVN wykorzystało bez pytania na swoim Instagramie”* – źródło przytacza wypowiedź rysowniczki, którą ta opublikowała z zapasowego konta na swojej grupie na Facebooku.

Jak czytamy, „Dzień dobry TVN” odniosło się do tego i wyjaśniło, że jest w stałym kontakcie z artystką. „Drodzy Widzowie, chcemy Was poinformować, że jesteśmy w stałym kontakcie z Rynn i ustalamy z nią warunki przyszłej współpracy. Autorka otrzymała już od nas stosowne przeprosiny za zaistniałą sytuację, a zgodnie z informacją, którą otrzymaliśmy od Facebooka, jej dostęp do fanpage'a powinien zostać niebawem przywrócony” – tvp.info cytuje komunikat DDTVN.

Rysowniczka odpowiedziała na to oświadczenie. „(...) Ani nie padło słowo »przepraszam«, ani tym bardziej nic o warunkach współpracy ;) Zresztą nie wiem, czy chciałabym z nimi współpracować, chyba nie. Bana mam dalej” – czytamy w źródle odpowiedź Rynn, którą ta zamieściła na swojej facebookowej grupie. (pp)

* pisownia oryginalna

Źródło:

tvp.info, TVN wykorzystał pracę rysowniczki bez jej zgody i „nagrodził” ją blokadą na Facebooku, 28.11.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin