Twitter chce usprawnić komunikację między użytkownikami

dodano: 
03.06.2019
komentarzy: 
0

Twitter testuje nowe funkcje, które mają usprawnić komunikację i ułatwić działania na platformie – informuje socialmediatoday.com. Jak czytamy, w ostatnim tygodniu maja 2019 roku serwis rozpoczął testy dwóch nowych opcji.

Pierwsza nowość ma ułatwić komunikację z najbliższymi znajomymi i szybkie udostępnianie im wybranych treści – czytamy. Po kliknięciu w ikonę „podaj dalej” na standardowej liście opcji pojawi się również troje użytkowników, z którymi najczęściej wymienia się prywatne wiadomości – podaje źródło. Nowa funkcja ma być odpowiedzią na coraz częstsze używanie social mediów przede wszystkim do prowadzenia prywatnych rozmów.

Twitter screenshot

Źródło: twitter.com/Twitter

Druga testowana funkcja ma pokazywać „miniprofile” nowych obserwatorów – czytamy. W zakładce z powiadomieniami Twitter pokaże cały opisy znajdujące się na ich profilach, wraz z przyciskiem „obserwuj” – dodaje źródło. Ma to zmniejszyć liczbę działań, jakie trzeba podjąć, aby poznać danego użytkownika i nawiązać z nim kontakt.

Nie wiadomo, czy opcja z „miniprofilami” na stałe zostanie w serwisie społecznościowym, ponieważ w ostatnich dniach maja zniknęła z Twittera – zaznacza autor tekstu, Andrew Hutchinson. Czytamy, że problemem tej funkcji może być duża ilość miejsca, jaką zajmuje. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Tests New Options to Simplify Common Engagement Actions, Andrew Hutchinson, 01.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin