Twitter testuje nowe opcje kontroli odbiorców wpisów

dodano: 
06.07.2021
komentarzy: 
0

Twitter pracuje nad nowym rozwiązaniem, które dzięki kontroli odbiorców tweetów ma ułatwić angażowanie się w różne tematy na platformie – opisuje socialmediatoday.com.

Jak czytamy, serwis społecznościowy opracowuje rozwiązanie, które umożliwiłoby użytkownikom dzielenie się wpisami jedynie z wybranymi odbiorcami, a nie ze wszystkimi obserwującymi. Źródło podaje, że Twitter po raz pierwszy ujawnił, że pracuje nad opcją, w lutym, kiedy zapowiedział funkcję Społeczności, podobną do grup, dzięki której możliwe byłoby publikowanie tweetów skierowanych do wybranych podgrup użytkowników.

Teraz – jak podaje źródło – Twitter udostępnił kilka nowych podglądów tego, jak wspomniana opcja może działać. Czytamy, że Twitter testuje m.in. zmienny przełącznik kontroli odbiorców w edytorze tweetów, który zawierałby również adnotację na temat danego wpisu, wskazującą, kto może go zobaczyć. Z grafik wynika, że tweety udostępniane określonej grupie odbiorców, np. „zaufanym znajomym, miałyby specjalny znacznik, a użytkownicy mogliby wyświetlić tweety z wybranych list na górze osi czasu.

Źródło: twitter.com/a_dsgnr

Czytamy, że wiele z dyskusji, które teraz odbywają się w wiadomościach prywatnych, mogłoby mieć miejsce właśnie z wykorzystaniem tej funkcji. Jak pisze źródło, opcja jest bardzo podobna do funkcji „Bliscy znajomi” na Instagramie.

Twitter sprawdza także inną funkcję – pozwalającą użytkownikowi na tworzenie różnych odsłon swojego profilu – np. skierowanych do rodziny czy do znajomych z pracy czy związanych z różnymi zainteresowaniami. Jak wyjaśnia źródło, oznaczałoby to, że użytkownicy mogliby publikować w różnych obszarach tematycznych, bez konieczności dzielenia się wszystkimi swoimi przemyśleniami na jednej osi czasu. Czytamy, że obserwujący mieliby również możliwość obserwowania różnych „twarzy” danego użytkownika (lub śledzenia wszystkich jego tweetów w standardowy sposób).

Źródło: twitter.com/a_dsgnr

(mb)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter's Testing New Audience Controls on Tweets, Making it Easier to Engage Around Various Topics, Andrew Hutchinson, 05.07.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin