„Uwaga na leki” – kampania informacyjna na temat właściwego przechowywania produktów leczniczych

dodano: 
20.08.2018
komentarzy: 
0

Naczelna Izba Aptekarska i Narodowy Instytut Leków zainicjowały kampanię informacyjną „Uwaga na leki”, która ma zwrócić uwagę na sposób właściwego przechowywania medykamentów. Celem akcji jest zwiększenie świadomości Polaków i zmiana ich zachowań oraz przyzwyczajeń związanych ze stosowaniem produktów leczniczych.

W ramach kampanii powstała specjalna strona internetowa uwaganaleki.pl, na której można znaleźć informacje na temat tego, w jakich warunkach należy przechowywać różnego rodzaju medykamenty, np. które z nich powinno się trzymać w lodówce, a które w temperaturze pokojowej. Stworzono również stronę projektu na Facebooku.

Źródło: facebook.com/Uwaga-na-leki-509572559481296

„Temat jest tym bardziej gorący, ponieważ tegoroczne upalne lato mogło mieć wpływ na niejedną tabletkę, kapsułkę, maść czy syrop, oddziałując na aktywność substancji czynnej leku i powodując jej zmianę w substancję niebezpieczną dla zdrowia. Polscy pacjenci nie są przyzwyczajeni do skrajnych temperatur i często nie zdają sobie sprawy, że pod wpływem słońca, ciepła czy wilgoci leki mogą stać się nieskuteczne lub niebezpieczne dla zdrowia” – czytamy na stronie kampanii. (pp)

Czytaj też: Trują zamiast leczyć? Niełatwa praca nad wizerunkiem branży farmaceutycznej

Zaszczepić influencerów. O komunikacji na temat szczepień

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin