Użytkownicy Twittera będą mogli określić, komu pozwolą komentować swoje posty

dodano: 
09.01.2020
komentarzy: 
0

Twitter pozwoli użytkownikom zadecydować o tym, kto będzie mógł komentować ich posty – informuje socialmediatoday.com. Nową funkcję zaprezentowała Suzanne Xie, Director of Product Management w Twitterze, podczas targów elektroniki CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas.

Jak czytamy, do wyboru będą cztery możliwości: Global, Group, Panel i Statement. Opcja Global oznaczać będzie, że wpis może skomentować każdy, Group pozwoli wchodzić w interakcje z postem osobom w nim oznaczonym oraz profilom obserwowanym przez użytkownika, Panel to możliwość komentowania dostępna tylko dla osób oznaczonych w tweetcie, a Statement nie pozwoli odpowiedzieć na wpis nikomu.

nowa opcja

Źródło: socialmediatoday.com

Źródło zwraca uwagę, że nowa funkcja pozwoli na prowadzenie dyskusji podobnych do wywiadu, co sprawdzi się zwłaszcza wśród prowadzących live chaty i rozmowy z celebrytami. Może ona także pomóc w walce z hejtem i internetowym prześladowaniem – czytamy dalej. Minusem tego rozwiązania może być za to dobieranie jedynie pozytywnych komentarzy przez marki lub polityków.

Testy funkcji mają zacząć się w pierwszym kwartale 2020 roku na małej grupie użytkowników. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Provides a First Look at Coming Feature Which Will Enable Users to Limit Who Can Reply to their Tweets, Andrew Hutchinson, 09.01.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin