W Indiach Facebook wprowadza dodatkowe zabezpieczenie danych użytkowników

dodano: 
22.05.2020
komentarzy: 
0

Facebook w Indiach dodał nową opcję bezpieczeństwa, która umożliwi użytkownikom ochronę ich profili za pomocą jednego kliknięcia – podaje socialmediatoday.com. Chodzi o zablokowanie dostępu do większości informacji i treści dla osób spoza grona znajomych.

Opcja nosi nazwę „Lock Your Profile”. Jak czytamy, nieznajomi użytkownicy nie otworzą zdjęć w zablokowanym profilu do pełnego rozmiaru i będą mieli dostęp do maksymalnie pięciu szczegółów w informacjach.

Źródło: socialmediatoday.com

Środki te zostały opracowane w celu ochrony kobiet w Indiach, które często wahają się przed udostępnianiem informacji i zdjęć online,bo obawiają się, że ktoś może niewłaściwie wykorzystać takie dane – tłumaczy źródło.

Dalej czytamy, że w ostatnim dziesięcioleciu w Indiach wzrosła liczba kradzieży i wykorzystywania danych przez fałszywe konta w mediach społeczniościowych. Informacje te następnie używane były do m.in. emocjonalnych szantaży.

Socialmediatoday.com informuje też, że Facebook stara się rozszerzyć swoją obecność na tym terenie, dlatego musi upewnić się, że użytkownicy ufają platformie i chcą korzystać z jej aplikacji. Czytamy również, że portal Zuckerberga starał się rozwiązywać problemy w Indiach jeszcze w 2017 roku, kiedy to dodał funkcję ochrony zdjęć profilowych, która po włączeniu uniemożliwiała innym osobom pobieranie, a nawet robienie zrzutów ekranu z profilu użytkownika.

Czytaj także: Facebook zwiększa kontrolę prywatności. Chodzi o dane zbierane przez aplikacje firm trzecich

(kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook Adds New 'Profile Lock' Option for Users in India, Simplifying Data and Content Protection, Andrew Hutchinson, 21.05.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin