Na billboardach małopolskiego funduszu znalazło się zdjęcie jego byłego prezesa

dodano: 
11.03.2019
komentarzy: 
0

W ramach kampanii promocyjnej Małopolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego na ulicach Tarnowa i w jego okolicach pojawiły się billboardy, na których znalazł się wizerunek byłego prezesa funduszu Roberta Wardzały – informuje gazetakrakowska.pl. Sprzeciw wobec takiej formy promocji wyraziły władze województwa małopolskiego, a jego marszałek Witold Kozłowski wezwał radę nadzorczą Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (której spółką-córką jest MRFP) do „natychmiastowego zakończenia nieprofesjonalnej kampanii” – czytamy.

Na billboardach umieszczono zdjęcie byłego prezesa funduszu, które zajmuje około jednej piątej powierzchni reklamy, oraz m.in. napis „Zaprasza Robert Wardzała, prezes MRFP Sp. z o.o.” – opisuje źródło.

Marszałek Witold Kozłowski wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym ocenia akcję billboardową jako kampanię wizerunkową Roberta Wardzały opłacaną ze środków spółki. „Tak prowadzona kampania nie ma nic wspólnego z profesjonalnymi działaniami marketingowymi i informacyjnymi. Nie ma i nie było praktyki oparcia strategii wyłącznie na wizerunku prezesa” – cytuje oświadczenie marszałka gazetakrakowska.pl. Zdaniem Kozłowskiego „tak nieodpowiedzialne wydawanie pieniędzy przez spółki publiczne” potwierdza także słuszność wprowadzanych zmian personalnych – czytamy dalej.

Robert Wardzała stwierdził, że „odbiera to wprost jako działanie polityczne” – informuje źródło.

Marszałek Witold Kozłowski jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości, z kolei Robert Wardzała obecnie pełni funkcje tarnowskiego radnego Koalicji Obywatelskiej oraz szefa miejskich struktur Platformy Obywatelskiej. W przeszłości był także posłem z ramienia PO – dodaje gazetakrakowska.pl. (bm)

Źródło:

gazetakrakowska.pl, Robert Wardzała reklamuje fundusz, którego prezesem już nie jest. Władze Małopolski żądają wycofania billboardów z jego zdjęciem, Grzegorz Skowron, 04.03.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin