Warner Bros. musi zapłacić przypadkowemu mężczyźnie za wykorzystanie wizerunku

dodano: 
15.12.2020
komentarzy: 
0

Przedsiębiorstwo mediowe Warner Bros. będzie musiało zapłacić za wykorzystanie zdjęcia przypadkowego mężczyzny w filmie – podaje money.pl. Hiszpan nieświadomie pojawił się w produkcji „Księgowy” z 2016 roku z Benem Affleckiem i Anną Kendrick w rolach głównych.

Jak czytamy, wizerunek mężczyzny został wykorzystany do przedstawienia członka nowojorskiej mafii. Hiszpan złożył pozew sądowy przeciwko firmom Warner Bros. Entertainment Spain i Warner Bros. Pictures, w którym wskazywał, że ma żal do producentów filmu, którzy narazili na szwank jego dobre imię – wyjaśnia źródło. W zamian, w ramach zadośćuczynienia, oczekiwał wypłaty 250 tys. euro. Źródło tłumaczy, że kwota ta jest wynikiem obliczeń dokonanych na podstawie procentu zysku, jaki producent miał z filmu.

W ramach obrony pozwane firmy argumentowały, że zdjęcie mężczyzny nie miało żadnego znaczenia dla filmu. Jak czytamy, spółki tłumaczyły także, że fotografia pochodzi z kartoteki FBI i została umieszczona w nakazie przeszukania z 2004 roku, który został wydany w wyniku oskarżenia przez powoda o domniemane popełnienie przestępstwa oszustwa komputerowego.

Czytamy, że sąd w Walencji ostatecznie dziesięciokrotnie obniżył wysokość zadośćuczynienia. Oznacza to, że Hiszpan otrzyma od firm 25 tys. euro. (ak)

Źródło:

money.pl, Warner Bros. wykorzystał zdjęcie przypadkowego mężczyzny w filmie. Ten pozwał firmę o 250 tys. euro, Martyna Kośka, 14.12.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin