Wiadomości z powrotem w głównej aplikacji Facebooka?

dodano: 
15.04.2019
komentarzy: 
0

Portal Marka Zuckerberga może wprowadzić funkcję wysyłania wiadomości z powrotem do głównej aplikacji Facebooka – informuje socialmediatoday.com. Serwis testuje zakładkę Chats, która pozwalałaby na konwersację z innymi użytkownikami, jednak nie obejmowałaby ona wszystkich funkcji dostępnych w aplikacji Messenger, takich jak wysyłanie zdjęć czy nawiązywanie połączeń wideo – zauważa Jane Manchun Wong, która odkryła opcję czatu w kodzie źródłowym aplikacji i poinformowała o tym na Twitterze.

Wysyłanie wiadomości z głównej aplikacji Facebooka - tweet @wongmjane
Źródło: twitter.com/wongmjane

Andrew Hutchinson, autor artykułu, przypomina, że początkowo funkcja wysyłania wiadomości była zintegrowana z główną platformą Facebooka. Serwis jednak w 2014 roku przeniósł ją całkowicie do Messengera, zmuszając użytkowników do korzystania z dodatkowej aplikacji. Dzięki temu firma Marka Zuckerberga zyskała nową platformę, z której obecnie korzysta już ponad miliard użytkowników – dodaje Hutchinson.

Jak ocenia źródło, w czasie kiedy liczba użytkowników Messengera wzrastała, spadało zaangażowanie osób korzystających z głównej platformy Facebooka. Być może dzięki nowej funkcji serwis chce zrównoważyć całkowity czas spędzony przez użytkowników w obu aplikacjach, co mogłoby zwiększyć potencjał reklamowy platform – czytamy dalej.

Facebook przyznał, że testuje możliwość obsługi wiadomości w swojej głównej aplikacji – podaje źródło, powołując się na informacje portalu theverge.com. Nie wiadomo jednak, czy funkcja zostanie udostępniona użytkownikom. (bm)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook’s Looking to Bring Messaging Back into the Main App, Andrew Hutchinson, 13.04.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin