„Wielka Zwrotka Ż”. Grupa Żywiec chce zadbać o środowisko

dodano: 
16.01.2020
komentarzy: 
0

Grupa Żywiec wystartowała z akcją „Wielka Zwrotka Ż”, w ramach której w sklepach pojawią się butelki piwa Żywiec z odwróconymi etykietami. Celem działań jest zachęcenie konsumentów do oddawania pustych szklanych butelek do sklepów.

„Zmiany klimatyczne to jeden z najpoważniejszych problemów, jakiemu musimy stawić czoło w najbliższych latach. Tymczasem, wielu z nas uważa, że nie ma mocy sprawczej, aby chociaż w niewielkim stopniu wpłynąć pozytywnie na środowisko. Rozwiązaniem mogą być małe kroki, takie jak oddawanie butelek zwrotnych. Żywiec, organizując akcję »Wielka Zwrotka Ż«, chce sprawić, by stało się to powszechnym nawykiem” – czytamy w informacji prasowej.

Marka Żywiec tłumaczy, że szklane butelki są tymi najbardziej ekologicznymi opakowaniami – mogą zostać ponownie wykorzystane nawet 25 razy, a zwrócone do sklepu są przydatne nawet przez kolejne pięć lat. Czytamy, że takie działania mają realny wpływ na zmniejszenie ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Żywiec

„Chcielibyśmy, aby zwracanie butelek stało się powszechnym nawykiem – to mały krok, ale wykonywany przez tysiące osób, może wywołać realną zmianę. To dlatego zachęcamy naszych konsumentów do zwracania butelek zwrotnych do sklepów, a sklepy – do dołączania się do akcji” – mówi Katarzyna Malczewska-Błaszczuk, dyrektor marketingu w Grupie Żywiec.

W ramach akcji butelki marki Żywiec można oddawać do wybranych sklepów bez paragonu. Za każdy zwrot można otrzymać kwotę w wysokości 0,35 zł (jest to cena sugerowana przez producenta; wysokość kaucji za zwrócenie butelki z paragonem jest wyższa). Czytamy, że różnica 0,15 zł jest zachętą dla punktów sprzedaży do wzięcia udziału w akcji – kwota ta pokrywa koszty sortowania i zabezpieczenia dodatkowej powierzchni na przechowywanie opakowań.

Obecnie w „Wielkiej Zwrotce Ż” bierze udział ponad 6,5 tys. sklepów. Marka zaznacza jednak, że nadal może do niej dołączyć każda placówka handlowa. Spis sklepów, które przyłączyły się do akcji, jest dostępny na stronie wielkazwrotkaZ.pl.

Nowe działania Grupy Żywiec są częścią szerszej akcji pod hasłem „Daj butelce drugie życie”,w ramach której butelki marek Warka, Warka Radler, Tatra, Specjal, Królewskie, Leżajsk, Brackie Żatecky Pils oraz EB można zwracać bez paragonu w wybranych sklepach. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin