Wrocław angażuje mieszkańców w budowę strategii miasta

dodano: 
01.04.2015
komentarzy: 
0

Prezydent Wrocławia zapowiada stworzenie dokumentu, który określi, jak będzie rozwijać się miasto. Wizja miasta ma być tworzona wspólnie z mieszkańcami – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Jak tłumaczył na konferencji prasowej prezydent Rafał Dutkiewicz, nowy dokument jest potrzebny, bo strategia sprzed dziesięciu lat jest już nieaktualna, a jej zapisy w większości zostały już spełnione. Jak czytamy, teraz w tworzenie wizji miasta mają zostać zaangażowani mieszkańcy. Jego zdaniem taka otwartość jest oczywista, a skoro mieszkańcy chcą się angażować, trzeba nadążać za tym trendem.

Urzędnicy będą więc zbierać opinie mieszkańców, a pomóc ma w tym ruch miejski Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia. „Do tej pory pozostawałem z TUMW-em w twórczym sporze. Wiem jednak, że ta organizacja poważnie myśli o mieście” – mówi Dutkiewicz. Pojawił się też pomysł międzynarodowego konkursu urbanistycznego.

Prace nad strategią rozpoczną się w maju. Urzędnicy będą organizować spotkania dotyczące poszczególnych tematów – pierwsze będzie poświęcone sytuacji demograficznej miasta, a kolejne, zaplanowane na czerwiec, polityce mobilności i przestrzeni. Pomysły obywateli trafią do rad społecznych, a na końcu 2016 roku raporty z prac zostaną przekazane ekspertom, którzy opracują finalną wersję, a ta zostanie oceniona przez mieszkańców.

Jak czytamy dalej, strategia ma zawierać konkrety, by efekty działań były mierzalne. Szymon Sikorski z portalu wroclaw.pl zapowiada też, że mieszkańcy mają mieć stały dostęp do informacji, jak jest realizowana strategia. (mb)

 

Źródło:

Gazeta Wyborcza Wrocław, Strategia bliżej, Mateusz Kokoszkiewicz, 01.04.2015
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin