Wzrasta popyt na spin doktorów

dodano: 
07.01.2011
komentarzy: 
0

W PiS-ie dwóch kandydatów do prowadzenia kampanii wyborczej, w PJN aż siedmiu. Jak czytamy na łamach gazety Polska Magazyn, skład i strategie partyjnych sztabów wyborczych „wciąż mogą być sporą zagadką”.

W PiS-ie najpoważniejszymi kandydatami do poprowadzenia kampanii wydają się Jacek Kurski i Adam Hofman. O wiele większą ekipą ewentualnych spin doktorów może pochwalić się natomiast PJN: Adam Bielan, Michał Kamiński, Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Paweł Poncyljusz, a także politolog Marek Migalski oraz „spin doktor drugiego rzutu” Tomasz Dudziński. W partii rządzącej zdaniem autora kampanię wyborczą poprowadzi raczej na pewno Igor Ostachowicz – obecny minister w kancelarii premiera odpowiedzialny za komunikację społeczną.

Autor artykułu zwraca również uwagę na udział profesjonalistów w tworzeniu wizerunku partii. Pod tym względem zdecydowaną przewagę ma Janusz Palikot, który stałe korzysta z usług profesjonalnych firm PR-owych. Wyróżnia się również SLD, który w porównaniu z Platformą i PiS może pochwalić się stosunkową niewielką liczbą posłów-spin doktorów.  „Nadal partyjną wyborczą strategię kształtują zawodowi politycy ze smykałką do działań wizerunkowych i profesjonalni PR-owcy, coraz lepiej wyspecjalizowani w usługach na rzecz polityki i często coraz mocniej (…) w niej umiejscowieni” – podsumowuje Witold Głowacki. (iw)

Źródło:

Polska magazyn, W roku wyborów parlamentarnych każdy chce być spin doktorem, Witold Głowacki, 07,01.2011, s. 1
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin