YouTube wprowadza nowy sposób wyszukiwania filmów. Posłuży się hashtagami

dodano: 
22.01.2021
komentarzy: 
0

YouTube pozwoli wyszukiwać wideo za pomocą hashtagów – podaje engadget.com.  Jak czytamy, filmy będzie można znaleźć przez kliknięcie w tagi, które twórcy dołączą do swoich materiałów.

Źródło pisze, że hashtagi umieszczane są na dole opisu filmu oraz w tytule lub nad nim. Dostęp do funkcji można też uzyskać przez wyszukanie hashtagu w portalu. Czytamy, że nowa możliwość będzie dostępna w nadchodzących dniach.

Źródło: engadget.com

Dalej engadget.com powołuje się na portal techcrunch.com, tłumacząc, że nie wie, dlaczego YouTube wyróżnia w ten sposób niektóre treści. Czytamy, że np. w przypadku Instagrama, wyszukiwanie treści według hashtagów pozwala zwykle na wyświetlenie najpopularniejszych nowych publikacji, jednak nie działa to tak samo w przypadku YouTube’a. Dowiadujemy się, że w serwisie można zobaczyć „zestawienie nowych i starszych treści obok siebie”, co zdaniem źródła nie jest niczym nagannym, jednak można się zastanawiać, dlaczego niektóre materiały „dominują” na stronie z wynikami wyszukiwania.

Aktualizacja zmienia również ogólny sposób obsługi hashtagów przez platformę. Czytamy, że poprzednio, po kliknięciu w hashtag lub przez wyszukanie go, YouTube wyświetlał użytkownikom wiele podobnych lub powiązanych filmów. Teraz jednak to się zmieni, ponieważ platforma będzie pokazywać tylko treści, „które zostały wyraźnie oznaczone (konkretnym hashtagiem) przez ich twórcę” – tłumaczy engadget.com. (kd)

Źródło:

engadget.com, YouTube rolls out hashtag landing pages to all users, Igor Bonifacic, 21.01.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin