„ZaGRAjmy w Wielkopolsce” – województwo będzie promować lokalną branżę gamingową

dodano: 
11.07.2019
komentarzy: 
0

Miasto Poznań i województwo Wielkopolskie podpisały umowę na promocję gospodarczą regionu, w ramach której za granicą będą promować lokalnych producentów gier komputerowych. Celem kampanii ma być sprawienie, aby produkty i region stały się rozpoznawalne oraz żeby studia produkcyjne miały większą siłę przebicia przy organizacji spotkań z potencjalnymi inwestorami i partnerami w czasie targów branżowych. Miasto zdecydowało się przeznaczyć na kampanię dwa miliony złotych ze środków unijnych.

„Branża gier komputerowych jest bardzo innowacyjna. Widać to po tym, w jakim kierunku idą poznańskie targi – Game Arena i Pyrkon są w pierwszej trójce pod względem liczby odwiedzających. Popularne gry, jak np. »Wiedźmin« czy »Cyberpunk 2077« z Keanu Reevesem w roli głównej, która premierę będzie miała w przyszłym roku, pokazują, jaki ogromny nośnik marketingowy mogą nieść za sobą takie produkcje. Te gry akurat nie powstały na terenie Wielkopolski, ale wierzymy, że wspierając ten rynek będziemy mogli za kilka lat świętować podobne sukcesy” – tłumaczy zastępca prezydenta Poznania, Bartosz Guss.

W ramach umowy zaplanowano szereg działań promocyjnych: organizację zagranicznych wyjazdów na konferencje i targi branży game development dla wielkopolskich twórców gier, stworzenie katalogu lokalnych studiów i ich gier, wykupienie artykułów sponsorowanych w zagranicznych pismach branżowych oraz zwrócenie się do dziennikarzy z innych krajów z propozycją napisania tekstów na temat poznańskich studiów produkcyjnych.

Studia, które dostaną wsparcie województwa, wyłonione zostaną w otwartym konkursie. Udział będą mogły wziąć w nim wszyscy producenci gier, których działalność zarejestrowana jest w Wielkopolsce.

„To bardzo interesujący projekt. Wiemy, jak znaczący w Polsce jest przemysł gier komputerowych. Podobnie jest w naszym województwie. Chcemy pokazać innowacyjność wielkopolskich przedsiębiorstw zajmujących się tą sferą produkcji” – komentuje marszałek województwa, Marek Woźniak.

Wielkopolska podkreśla, że jest to kampania innowacyjna i unikalna w skali kraju, ponieważ Poznań jest pierwszym miastem, które przygotowało unijny projekt branży gier komputerowych.

Województwo do tej pory nie prowadziło programu wsparcia branży gamingowej. Miasto Poznań od kilku lat pomaga lokalnym studiom w wyjazdach na targi i konferencje w Europie Środkowo-Wschodniej. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin