Zakończyła się 6. edycja Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu 2020

dodano: 
12.11.2020
komentarzy: 
0

Za nami 6. edycja Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu 2020. Wydarzenie odbyło się w dniach 26-30 października 2020 roku i zostało poświęcone zarządzaniu odpowiedzialnym i zrównoważonym biznesem. Podczas spotkań w formule online uczestnicy mogli wziąć udział w webinariach i konferencjach związanych z: raportowaniem ESG, trendami inwestowania i zrównoważonego finansowania, wyzwaniami przywództwa i strategią w zmieniającej się rzeczywistości, zarządzaniem łańcuchem dostaw czy edukacją CSR.

#TOB2020 zostało zrealizowane przez firmę edukacyjno-doradczą CSRinfo. Organizatorzy tłumaczą, że „Tydzień pokazał, jakie kierunki strategiczne obrała Unia Europejska i co wynika z nich dla biznesu”. Podczas spotkań szczególną uwagę zwrócono na obszar energetyczny i technologiczny, a doświadczeniami w tym zakresie podzieliły się firmy Energa i Intel. Uczestnicy dowiedzieli się też o nadchodzącym poszerzeniu obowiązku raportowania informacji niefinansowych przez przedsiębiorstwa (np. środowiskowych czy społecznych) oraz o tym, że kwestie ESG (E-Environmental, S-Social, G-Governance) zyskują na znaczeniu wśród inwestorów, ale również w relacjach B2B, np. w łańcuchach dostaw. Podczas TOB omówiono też relacje biznesowe pod kątem ryzyka oszustwa i defraudacji oraz ryzyka związanego z prawami człowieka. Ostatniego dnia wydarzenia dyskusja toczyła się wokół zrównoważonych finansów i nowych możliwości, jakie stoją przed firmami.

„TOB2020 to inicjatywa łącząca ludzi o podobnych wartościach, którzy oczekują jednocześnie wysokiej jakości merytorycznej by zmieniać biznes” – mówi Liliana Anam, menedżer zarządzająca CSRinfo. „Dzięki naszym doświadczeniom w edukacji i partnerstwu z wieloma instytucjami możemy co roku organizować Tydzień i oferować bezpłatnie dostęp do wiedzy wszystkim zainteresowanym nowoczesnymi praktykami zarządzania” – dodaje.

PRoto.pl było patronem medialnym tego wydarzenia.  (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin