Zarząd TVP powołuje zespół, który ma kształtować pozytywny wizerunek Polski

dodano: 
08.02.2018
komentarzy: 
0

5 lutego 2018 roku zarząd TVP przyjął uchwałę o powołaniu zespołu ds. promocji dobrego imienia i historii Polski. Jak czytamy na stronie Centrum Informacji TVP, jest to odpowiedź na toczącą się debatę publiczną na temat historii naszego kraju oraz ostatnie wydarzenia związane m.in. z nowelizacją ustawy o IPN.

Czytaj więcej: Spór Polski i Izraela w sprawie nowelizacji ustawy o IPN

„Rację trzeba umieć sprzedać”. Eksperci o konflikcie Polski i Izraela

Do zadań nowo powołanego zespołu ma należeć promocja historii Polski w kraju i za granicą, kształtowanie pozytywnego wizerunku państwa i zapobieganie dezinformacji. Członkowie grupy będą zajmować się m.in. wyszukiwaniem, tworzeniem i rozpowszechnianiem treści promujących Polskę, np. filmów fabularnych, dokumentalnych, reportaży, koordynowaniem programów informacyjnych pod kątem promocji historii kraju czy współpracą międzynarodową w tym obszarze. Zespół będzie także współdziałał z mediami i instytucjami publicznymi.

„Telewizja Polska wprowadza to jako stały element swojej działalności. Wpisujemy na stałe do swojego rozumienia misji kwestie obrony dobrego imienia Państwa Polskiego oraz dbałość o prawdę historyczną o II wojnie światowej. Tym samym TVP włącza się w szerszą powinność wszystkich instytucji publicznych do obrony dobrego imienia Polski w kraju i na świecie” – powiedział Jacek Kurski, prezes TVP.

Przewodniczącym zespołu ds. promocji dobrego imienia i historii Polski został Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1. (pp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin