Znamy nominacje w 7. edycji plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody

dodano: 
25.09.2013
komentarzy: 
0

Po raz kolejny uznanie wśród studentów zdobył Paweł Reszka, którego tym razem doceniono za teksty publicystyczne o skomplikowanych procesach społeczno-politycznych, ukazujące się na łamach Tygodnika Powszechnego. Dziennikarz został nominowany w kategorii NawigaTOR, poświęconej publicystom, których praca sprawia, że poglądy studentów zaczynają iść własną drogą. Wśród wyróżnionych w tej kategorii znaleźli się również Bartosz Marczuk z Rzeczpospolitej za teksty analizujące aktualną sytuację w Polsce oraz Michał Krzymowski za odważne śledztwa i opisywanie brutalnej rzeczywistości w polityce na łamach tygodnika Newsweek. Za wybitnie opiniotwórcze studenci uznali również materiały Roberta Krasowskiego wyróżniające się zróżnicowanymi formami prasowymi oraz audycję Agnieszki Szydłowskiej w radiowej Trójce.

Publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów, zostały docenione w kategorii DetonaTOR. Tegoroczni nominowani swoimi działaniami doprowadzili do ujawnienia korupcji w Kościelnej Komisji Majątkowej (Bertold Kittel i Jarosław Jabrzyk w materiale „W imieniu Kościoła” w programie Superwizjer TVN), do śledztwa prokuratury w fundacji dla dzieci (Bartosz Janiszewski Informacja prasowa: 25.09.2013 r. na łamach tygodnika Wprost) i do spowodowania dyskusji na temat tego, kto sprawuje dziś IV władzę: dziennikarze czy agencje PR (Cezary Łazarewicz w tekście „Orzeł może” opublikowanym w Tygodniku Powszechnym). Łukasz Frątczak i Tomasz Sekielski zostali wyróżnieni za materiał w programie „Po prostu”, w którym udowodnili, jak łatwo jest wnieść na posiedzenie Sejmu substancje będące podstawą do sporządzenia ładunków wybuchowych. Za wstrząsający materiał opublikowany w Dużym Formacie nominację dostał Mariusz Szczygieł. Głośny reportaż opowiada o kobiecie skazanej za zabójstwo 6-letniego pasierba, która po kilku latach od odbycia kary podjęła pracę w szkole i została ekspertem MEN.

Za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać, w kategorii TORpeda nominowana została Karolina Hyrek-Prosiecka, którą studenci docenili za wnikliwe analizy problemów związanych z gospodarką i polityką na antenie TVN CNBC oraz wskazywanie błędów osobom za nie odpowiedzialnym. Za błyskawiczny przekaz informacji zza oceanu i skrupulatne wyjaśnianie tego, co dzieje się na szczytach amerykańskiej władzy, nominowany został Piotr Milewski z Radia Zet, natomiast Tomasz Skory z RMF FM - za celne i odważne komentarze na temat bieżących spraw toczących się w Polsce i za granicą. W kategorii TORpeda nominowane zostały również Izabela Kacprzak i Grażyna Zawadka (Rzeczpospolita) za materiały o sprawach bieżących, w których wykazują się nie tylko umiejętnością pracy w duecie, ale także nieustępliwością i wszechstronnością. Roberta Zielińskiego (Dziennik Gazeta Prawna) studenci docenili za niebywałe kompetencje w relacjonowaniu spraw dotyczących policji, prokuratury oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Najważniejszą kategorią Plebiscytu jest AuTORytet. Laureata w tej kategorii poznamy już 26 listopada. To wyróżnienie studenci przyznają za całokształt pracy dziennikarskiej. W tej wyjątkowej kategorii nie ma listy nominowanych, a każdy z głosujących może wpisać nazwisko swojego kandydata w puste miejsce.

MediaTory to Plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy i ludzi mediów, których działalność w danym roku akademickim uznali za wzorową. To już druga edycja, w której udział biorą także uczelnie niepubliczne.

Do udziału w Plebiscycie organizatorzy zapraszają każdą uczelnię w Polsce, na której dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek. W sumie do głosowania uprawnionych jest blisko 10 tysięcy studentów z 19 uczelni w Polsce. Organizatorami 7. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory, Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ, a współorganizatorem Uniwersytet Jagielloński. Zwycięzców poznamy na uroczystej Gali Finałowej 7. grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Sponsorami Głównymi Plebiscytu już po raz trzeci są Julian Kozankiewicz, Piotr Kempa i Tomasz Andryszczyk.

Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów. PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Pełna lista nominowanych dostępna jest na stronie.

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin