REKLAMA

Binkowski Run – nowy produkt turystyczny

dodano: 
21.10.2016

Rodzaj:

case'y agencji

Firma:

BraveBrain

Sytuacja wyjściowa:

Binkowski Resort to kilkuletni obiekt położony w Kielcach, który od samego początku mocno wiązał swoją działalność ze sportem. Dzięki doskonałej lokalizacji i szerokiemu zapleczu usługowemu jest także interesującym miejscem dla klientów MICE oraz weekendowych wypadów rodzinnych.

Opis celu kampanii:

Misją działań było wzmocnienie wizerunku hotelu jako miejsca prorodzinnego przy równoczesnym stworzeniu nowego produktu turystycznego dla klienta z sektora MICE (Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions Industry) oraz skojarzenia hotelu ze środowiskami sportowymi. Dodatkowo dobrane rozwiązania miały umożliwić prezentację walorów hotelu.

Opis akcji:

Binkowski Run - to piknik familijny połączony z rywalizacją sportową oraz prezentacją przedsezonową piłkarzy Vive Tauronu Kielce oraz piłkarek Korony Handball.

Podczas wydarzenia odbył się pierwszy bieg na orientację – Binkowski Run. Jest to nowy wymiar biegu, podczas którego to nie kondycja jest kwestią kluczową, a dobra strategia i orientacja w terenie. W biegu wykorzystano elektroniczny system Sport ident – który automatycznie rejestrował czas uczestników przy zameldowaniu się w konkretnych punktach kontrolnych.

Ponadto organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji, w tym między innymi: rozgrzewkę, którą poprowadzili piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce, grę miejską, strefę pikniku oraz strefę relaksu Tauron. Oprócz tego każdy obecny mógł wziąć udział w grach i zabawach dla dzieci, przeprowadzonych przez graczy Vive i Korony.

Opis przebiegu kampanii:

Kampania opierała się na działaniach crossowych pomiędzy Binkowski Resort, a Klubowym Mistrzem Świata w piłce ręcznej, Vive Tauron Kielce. Agencja BraveBrain w porozumieniu z Hotelem Binkowski, zarządem ZPRP i Vive Tauron Kielce, podjęli decyzję o rozpoczęciu wspólnych działań. Komunikacja rozpoczęła się początkiem lipca, a jej finał nastąpił 28 sierpnia w formie całodniowego święta sportu i piłki ręcznej, czyli Binkowski Run. Podczas kampanii przeprowadzono sześć konkursów w mediach społecznościowych i mediach tradycyjnych. Stworzono identyfikację całego wydarzenia oraz prowadzono kompleksowe działania PR.

Wykorzystanie narzędzi komunikacji:

Komunikacja głównie została oparta o prowadzenie stałych relacji z mediami lokalnymi i sportowymi: przygotowanie informacji prasowych, aranżowanie i przeprowadzenie wywiadów na potrzeby takich mediów jak radio, telewizja, prasa, briefing prasowy z zawodnikami Vive podczas wydarzenia. Równocześnie cały czas prowadzona była kampania w mediach społecznościowych: utworzenie wydarzenia, prowadzenie konkursów i profili marek, stworzenie kanału na YouTubie z wypowiedziami piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce.

Efekty:

Efektem naszych działań jest przede wszystkim bardzo duże zadowolenie uczestników wydarzenia i decyzja marki o cyklicznym organizowaniu Binkowski Run. Podczas całodniowej imprezy wzięło udział około 2 tys. ludzi. Do samego biegu na orientację zgłosiło się ponad 120 osób.

W wyniku podjętych działań promocyjnych informacja o wydarzeniu Binkowski Run pojawiła się minimum 140 razy w mediach, w tym 1 raz w telewizji (TVP Kielce) oraz kilkakrotnie w radiu (Radio ESKA, Radio Zet Gold, Radio Kielce, Radio Em).

Według Instytutu Monitorowania Mediów informacja zarówno o wydarzeniu, jak i o Binkowski Resort dotarła do ponad 2 000 000 odbiorców. A kwota, jaką należałoby zapłacić za kupno reklamy o podobnym zasięgu, wynosi ponad 195 tys. złotych.

Na terenie obiektu powstaje także stała infrastruktura, umożliwiająca organizację biegów na orientacje w dowolnym terminie.

Realizacja:

Agencja Brave Brain była odpowiedzialna za stworzenie koncepcji, wdrożenie pomysłów, kontakt z partnerami, koordynację wydarzenia oraz kompleksowe prowadzenie kampanii. Za projekt odpowiedzialni byli: Jonasz Wiercioch – PR Manager, Karolina Potempa – Senior PR Specialist, Marta Sabat – Account Manager, Kacper Biernacki – Graphic Designer.

REKLAMA

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin