REKLAMA

Praktykanci coraz mniej potrzebni na rynku pracy

dodano: 
31.05.2016

Autor:

PRoto.pl
komentarzy: 
0

W kwietniu jedynie 15 proc. wszystkich ogłoszeń dotyczyło stażystów. Adepci, którzy chcieliby rozpocząć pracę w branży PR, mogli liczyć bardziej na agencje (21 ofert) niż firmy (3 ogłoszenia).

W omawianym okresie łącznie opublikowano 161 ogłoszeń, czyli o 47 mniej niż w rekordowym marcu. Agencje zamieściły 94 oferty, firmy i instytucje – 65. Raport uzupełniają 2 publikacje od pośrednika.

Tempo zwolniły zarówno agencje (spadek o 21 ofert w stosunku do marca), jak i instytucje, które w trzecim miesiącu opublikowały 89 ofert.

Największą szansę na zatrudnienie w agencji - podobnie jak w I kwartale - mieli konsultanci. W kwietniu 52 razy mogli znaleźć odpowiednie dla siebie ogłoszenie. Firmy poza pojedynczymi publikacjami (7 ofert na konsultantów, 3 na stażystów i 2 na managerów) aż 53 razy szukały specjalistów.

Ze znalezieniem miejsca pracy największe problemy mają praktykanci i stażyści. Odpowiednie oferty dla siebie mogli znaleźć jedynie 24 razy (spadek o 14 p.p. w porównaniu z kwietniem 2015 roku). Tendencja spadkowa w przypadku tego rodzaju stanowiska zauważalna jest już od października 2015 roku. Praktykanci z liczbą 106 ofert byli także dopiero trzecią grupą najczęściej szukaną w pierwszym kwartale 2016 roku, ustępując miejsca specjalistom i konsultantom.

Nową pracę najłatwiej było znaleźć w Warszawie. W stolicy PR-owców poszukiwano 115 razy, co stanowi 71 proc. wszystkich ofert z kwietnia. Pozostałe ogłoszenia dotyczyły przede wszystkim Wrocławia (11 ogłoszeń, 7 proc. ogółu) i Krakowa (10 ofert, 6 proc. ogółu). Pracodawcy najczęściej decydowali się na publikację ofert na PRoto.pl. Serwis jest źródłem 71 proc. ogłoszeń z całego miesiąca. (mw)

 

Metodologia:

Raport przygotowano w oparciu o ogłoszenia, które w kwietniu zamieszczono w serwisie PRoto.pl. Redakcja wzięła pod uwagę oferty znalezione w internecie i na własnej skrzynce.

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

REKLAMA

X

Zamów newsletter


 

Akceptuję regulamin