REKLAMA

Rynek pracy w listopadzie: managerów szukano dwa razy częściej niż w październiku

dodano: 
22.12.2016

Autor:

PRoto.pl
komentarzy: 
0

Jak wynika z raportu PRoto.pl, firmy i instytucje w listopadzie opublikowały tylka o dwa ogłoszenia mniej niż agencje. Liczba ogłoszeń agencyjnych w ogólnej liczbie ofert w porównaniu z październikiem spadła z 55 na 51 proc.

Łącznie w listopadzie opublikowano 152 oferty. 77 z nich pochodziło od agencji, a 75 od firm. Ubiegły miesiąc najbardziej był przychylny dla specjalistów - 43 proc. ogłoszeń dotyczyło właśnie tej grupy. Najczęściej poszukiwali ich pracodawcy z firm i instytucji (33 proc. wszystkich ofert) z branży transportowej i doradczej/szkoleniowej.

Agencje i firmy opublikowały po 6 ogłoszeń na managerów/dyrektorów (8 proc. wszystkich ogłoszeń w listopadzie). Jest to dwa razy więcej publikacji niż w październiku.

Zatrudnienie najłatwiej było znaleźć w Warszawie. W stolicy PR-owców poszukiwano 111 razy, co stanowi 73  proc. wszystkich ofert z listopada. Pozostałe oferty dotyczyły przede wszystkim Krakowa (9 ogłoszeń, 6 proc. ogółu). Pracodawcy najczęściej decydowali się na publikację ofert na PRoto.pl. Serwis jest źródłem 61 proc. ogłoszeń z całego miesiąca.

Kliknij, aby przybliżyć

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter


 

Akceptuję regulamin