REKLAMA

W maju rynek pracy zalicza spadek. Mniejszy popyt na PR-owców w firmach

dodano: 
30.06.2016

Autor:

PRoto.pl
komentarzy: 
0

Rozpoczynający się sezon urlopowy nie sprzyja znalezieniu pracy. Z liczbą 141 ofert maj póki co jest najgorszym miesiącem pod tym względem w 2016 roku. Łącznie opublikowano bowiem o 20 ogłoszeń mniej niż w kwietniu i 67 mniej niż w marcu.

Taki spadek możemy zaobserwować również w analogicznym okresie w 2015 roku – 126 ogłoszeń (spadek o 18 proc. w porównaniu z kwietniem w 2015 roku).

Mniejszy popyt na PR-owców miał miejsce po stronie firm (47 ofert, spadek o 7 p.p. w stosunku do kwietnia 2016). Agencje zamieściły 93 oferty. Raport uzupełnia jedno ogłoszenie od pośrednika.

Najczęściej poszukiwano konsultantów i asystentów (39 proc. wszystkich ofert, wzrost o 6p.p. w stosunku do kwietnia). Ta grupa najczęściej pojawiała się w ogłoszeniach agencyjnych (47 proc. ogłoszeń). Utrzymuje się popyt na specjalistów (33 proc. wszystkich ogłoszeń). W porównaniu z czwartym miesiącem roku wzrosło zapotrzebowanie na praktykantów (38 ofert, wzrost o 15 p.p.). Jest to głównie zasługa agencji, które po konsultantach najczęściej rekrutowały adeptów PR (29 proc. ofert).

Nową pracę najłatwiej było znaleźć w Warszawie. W stolicy PR-owców poszukiwano 100 razy, co stanowi 71 proc. wszystkich ofert ze stycznia. Pozostałe oferty dotyczyły przede wszystkim pracy w Krakowie (12 ogłoszeń, 9 proc. ogółu), Łodzi i Poznaniu (po 5 ogłoszeń, 4 proc. ogółu).

Najważniejszym źródłem ofert w maju było PRoto.pl. Z tego źródła pochodziło 79 proc. wszystkich ogłoszeń. (mw)

 

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter


 

Akceptuję regulamin