Falsie Awards przyznane!

dodano: 
13.12.2007
komentarzy: 
0

Center for Media and Democracy po raz kolejny przyznało nagrody za najgorsze działania PR roku 2007. W trzeciej edycji wzięło udział prawie półtora tysiąca głosujących.
Zwycięzcom zostaną przyznane… sztuczne okulary z wąsami, które mają przysłonić ich prawdziwą tożsamość.
Pierwsze miejsce i tzw. „Złota Falsie” powędrowała do przywództwa amerykańskiej Partii Demokratycznej, a głównie do Spikera Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. Specjaliści krytykują obłudną politykę Izby w stosunku do wojny w Iraku i promowany przez Pelosi raport podsumowujący wydatki militarne USA, w którym nie było żadnych wiążących danych.
Drugim zwycięzcą jest wpływowa republikańska grupa lobbingowa Freedom Watch. Za ich największe przewinienie uznano brak rzetelności w informowaniu o sytuacji w Iraku i Iranie.
Drugie miejsce i „Srebrna Falsie” trafiły do trzech głównych sceptyków teorii globalnego ocieplenia. Są to: Philip A. Cooney, szef personelu Rady ds. Jakości Środowiska Naturalnego w Białym Domu, Biuro Budżetowe Białego Domu oraz negocjatorzy zajmujący się sprawami globalnego ocieplenia podczas szczytu G-8. Ci ostatni próbowali przekonać inne kraje należące do G-8, by cofnęły zaostrzenia dotyczące redukcji gazów cieplarnianych.
„Brązowe Falsie” zdobyła kampania International Formula Council dotycząca karmienia piersią. Więcej o nagrodzonych na stronie. (mk)

Źródło:

prwatch.org 12.12.2007
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin