wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościFestiwal Inspiracji już za nami

Festiwal Inspiracji już za nami

120 osób wzięło udział w Festiwalu Inspiracji, podczas którego najwybitniejsi polscy mówcy prezentowali próbki swoich najlepszych przemówień. Konferencja, zorganizowana przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców, obyła się 28 września w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

„Umiejętność poszukiwania talentów była jednym z głównych tematów poruszanych podczas Festiwalu. Jak je wynajdywać, jak prowadzić i szlifować – dodaje Grzegorz Turniak, dyrektor programowy Festiwalu Inspiracji, który wraz z socjologiem Pawłem Kuczyńskim przeprowadził ankietę dotyczącą właśnie tego tematu. Według niej aż 45 proc. przedsiębiorców uważa, że posiada 3 lub więcej talentów.

Obok Grzegorza Turniaka, w roli prelegentów wcielili się również tacy specjaliści w publicznym przemawianiu jak: Robert Krool, Dariusz Milczarek czy też Sebastian Kotow. Ich zadaniem było nie tylko zainspirowanie uczestników do lepszych przemówień i pokazania wpływu prezentacji na wyniki sprzedażowe. W swoich wystąpieniach udzielili również ciekawych rad dotyczących rozwoju zawodowego – jak zarządzać firmą, kapitałem ludzkim, jak podejmować szybkie i dobre decyzję, jak zadbać o swój rozwój osobisty, jak budować silny zespół czy jak lepiej poprowadzić proces sprzedaży. Festiwal Inspiracji okazał się być również dobrym miejscem do networkingu – nawiązywania nowych i podtrzymywania istniejących kontaktów biznesowych.

W konferencji wzięli udział ludzie świata biznesu, przedsiębiorcy, menedżerowie oraz konsultanci i trenerzy. Wśród uczestników był również znany sportowiec Robert Korzeniowski, który podczas Euro2012 pełnił funkcję doradcy UEFA w zakresie PR i marketingu programu pakietów korporacyjnych Hospitality. „Każdy z nas powinien mieć w sobie pragnienie dobrego komunikowania się i przekazywania swoich myśli” – powiedział znany chodziarz.

Organizatorzy chcieliby, aby w kolejnych latach takich znanych osobistości było więcej. Wśród mówców i osób zainteresowanych tematyką, na pewno ich nie brakuje. Podróżnik Marek Kamiński należy do Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. W Celebrity Speakers działają m.in. Krzysztof Hołowczyc, Iwona Guzowska, Jurek Owsiak, czy też Maciej Orłoś.

Na pewno w 2013 roku odbędzie się kolejna, III edycja Festiwalu Inspiracji. Nie wiadomo jednak, jaką będzie miała formułę. Jednym z wariantów jest zorganizowanie road show po całej Polsce, w ramach którego co miesiąc, w różnych miastach występować będą najlepsi krajowi oraz lokalni mówcy. „Zaczniemy od Poznania i Wrocławia, z konkursem na najlepszą mowę biznesową i finałem podczas Festiwalu Inspiracji w Warszawie”  – wyjaśnia Jerzy Zientkowski, dyrektor organizacyjny Festiwalu Inspiracji.

PRoto.pl patronowało wydarzeniu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj