wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościInstagram działa przeciwko zastraszaniu w sieci

Instagram działa przeciwko zastraszaniu w sieci

Od początku października 2019 roku Instagram wprowadza opcję, która ma chronić użytkowników przed niechcianymi interakcjami. Na stronie biura prasowego platformy podano, że umożliwić ma to funkcja o nazwie „Restrict”, która ma wesprzeć użytkowników w reagowaniu na prześladowanie. Serwis podkreśla, że ma świadomość, że młodzi ludzie często mają do czynienia z nękaniem w sieci, jednak niechętnie zgłaszają lub blokują takie osoby.

Jak czytamy, teraz ograniczenie czyjegoś konta ma być możliwe przez przeciągnięcie w lewo jego komentarza. Taka opcja będzie także w zakładce „Prywatność” w ustawieniach lub bezpośrednio na koncie innego użytkownika. Po włączeniu opcji „Restrict” niechciane komentarze będą widoczne tylko dla ich autora oraz właściciela konta – który będzie mógł je uwidocznić, usunąć bądź zignorować.

Źrodło: instagram-press.com

Dalej serwis pisze, że wiadomości bezpośrednie będą automatycznie przenoszone do folderu z „Message Request”, a powiadomienia wyciszone. Użytkownik mimo to będzie mógł przeglądać komunikat, ale konto z ograniczonym dostępem nie będzie widzieć tego, kiedy wiadomość została odczytana ani czy użytkownik jest w danej chwili aktywny.

Instagram pisze dalej także o niedawno stworzonej naklejce „Create Don’t Hate” w Stories, która ma wzywać użytkowników do dzielenia się tym, w jaki sposób wykorzystują swoje kreatywne talenty, aby przeciwstawić się zastraszaniu.

W ramach Krajowego Miesiąca Zapobiegania Nękaniu platforma nawiązała współpracę z Narodowym Centrum Zapobiegania Nękaniu PACER, Boys & Girls Clubs of America oraz brazylijskim ilustratorem Leo Natsumem, w celu realizacji pomysłów na plakaty opracowane podczas tegorocznych Warsztatów Zapobiegania Nękaniu Nastolatków. Będą one dystrybuowane do szkół i domów kultury w całych Stanach Zjednoczonych, a w nadchodzących tygodniach staną się inspiracją w stworzeniu globalnej naklejki przeciw prześladowaniu w Stories, aby wspierać inicjatywę przeciw psychicznej przemocy na całym świecie. (kd)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj