.

 

Instagram nie chce, by użytkownicy udostępniali posty w Stories

dodano: 
01.02.2021
komentarzy: 
0

Instagram chce powstrzymać użytkowników przed udostępnianiem postów w Stories. W tym celu testowo ogranicza możliwość korzystania z tej funkcji – podaje socialmediatoday.com, powołując się na doniesienia Matta Navarry, eksperta ds. mediów społecznościowych.

Źródło: twitter.com/MattNavarra

Jak czytamy, pod koniec zeszłego tygodnia część użytkowników Instagrama otrzymała powiadomienie o zablokowaniu u nich opcji udostępnienia postów w relacjach. W powiadomieniu serwis społecznościowy wyjaśnia, że test jest spowodowany sygnałami, które serwis dostaje od swojej społeczności – okazuje się, że użytkownicy chcą widzieć mniej postów z aktualności w Stories.

W czasie trwania testu użytkownik może w Stories udostępniać tweety czy zapowiedzi wideo z IGTV, ale nie może dzielić się postami z Instagrama – zauważa socialmediatoday.com.

Źródło zwraca uwagę, że jedynym sposobem, by widzieć aktualizacje w Stories danego użytkownika jest obserwowanie go, a jeśli się go obserwuje – widzi się także dodane przez niego posty. Instagram uważa, że oglądanie tych samych treści w dwóch miejscach może być irytujące – czytamy. Wprowadzone zmiany mają więc zachęcić użytkowników do większej kreatywności i tworzenia materiałów z myślą o konkretnych kanałach publikacji, aby inne treści publikować w formie postów, inne w Stories, a jeszcze inne – w Reels (zakładce wzorowanej na TikToku).

Dalej czytamy bowiem, że problemem Reels polega na tym, że duża część wideo tam publikowanych to przerobione materiały z TikToka, co Instagram chce ograniczyć. Źródło pisze jednak, że Instagram nie może blokować wideo z TikToka w Reels tak jak robi to w przypadku postów. Serwis chce jednak, by publikowana w nim zawartość była oryginalna,  unikalne treści będą bowiem przyciągać odbiorców – czytamy. Jak pisze źródło, testowane zmiany mogą oznaczać chęć rozwoju serwisu, mogą także wskazywać, że użytkownicy nie chcą oglądać Stories, w których udostępniane są posty z feedu. (mb)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Moves to Stop People Sharing Feed Posts Within Stories, Andrew Hutchinson, 31.01.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin